Amatorska liga piłkarska. Delux najlepszy trzeci rok z rzędu

2017-05-26 08:28:30(ost. akt: 2017-05-26 08:55:44)
Delux wygrał amatorską ligę piłkarską po raz trzeci z rzędu, a czwarty w historii

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

Dopiero ostatnia kolejka amatorskiej ligi piłkarskiej w Bartoszycach zdecydowała o tytule. Zdobyli go zawodnicy Deluxu. To ich trzeci triumf z rzędu, a czwarty w ogóle w 7-letniej historii rozgrywek.
Przed ostatnią kolejką szansę na pierwsze miejsce w tabeli miały prowadzący w niej Delux oraz mający tyle samo punktów Gastpol. Ich mecz z pierwszej rundy zakończył się remisem (3:3).

Tym razem jednak Delux wygrał bardzo wyraźnie. Jeszcze w pierwszej połowie strzelił w ciągu sześciu minut trzy gole, potem dołożył jeszcze jednego i po przerwie skupił się na uważnej grze i niepopełnianiu błędów. To trzecia z rzędu, a czwarta w ogóle wygrana Deluxu w tych rozgrywkach.

Tytuł króla strzelców trafił do Macieja Szczygielskiego (Gastpol), który zdobył 22 bramki. O jedno trafienie wyprzedził Tomasza Husaka (Delux). W czołówce najskuteczniejszych zawodników znaleźli się jeszcze Paweł Lipiejko (WM-Glass, 16 goli) i Tomasz Deluga (Delux, 15). Nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał Piotr Skierś (Delux).

• Dotychczasowi zwycięzcy ligi: 2011 — Batek, 2012 — Straż Pożarna, 2013 — Delux, 2014 — Gastpol, 2015 — Delux, 2016 — Delux, 2017 — Delux.