Katarzyna Rutkowska mistrzynią Polski juniorek. Taki cel sobie stawiała

2017-05-14 18:42:28(ost. akt: 2017-05-14 18:51:01)

Katarzyna Rutkowska (Bartoszycka Szkoła Taekwondo) została w Dąbrowie Białostockiej mistrzynią Polski juniorek! To pierwszy w historii bartoszyckiego klubu taki tytuł
Rutkowska złoty medal zdobyła w walkach do 45 kilogramów. W swoim pierwszym pojedynku pokonała Aleksandrę Samociuk (Hwa-Rang Janów Podlaski). Druga walka była finałową. W niej bartoszyczanka zwyciężyła z Justyną Kiezik (WSKT Wrocław).

Bez medalu wrócił z mistrzostw inny zawodnik klubu z Bartoszyc - Sebastian Kuźniak (kat. +75 kg). Zajął on miejsce tuż za podium. "W walce o brązowy medal zostaje zdyskwalifikowany na 10 sekund przed końcem, mając dużą przewagę. Szkoda, ale tak bywa" napisał na klubowej stronie trener Tomasz Zaremba.