Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

W Bartoszycach powstanie miejsce do czytania

2017-05-09 06:52:14 (ost. akt: 2017-05-09 06:58:21)

Autor zdjęcia: Agnieszka Malinowska

„Mały Książę w Dolinie Róż” to tytuł projektu polsko-litewskiej wymiany młodzieży nawiązujący do historycznej nazwy Bartoszyc, które w dniach od 15 do 19 maja 2017 r. odwiedzi Mały Książę wraz z grupą młodzież z litewskiej szkoły w Matuizos. Projekt promuje czytelnictwo.

Zespół Szkół nr 1 im Romualda Traugutta w Bartoszycach po raz kolejny otrzymał dofinansowanie na realizację projektu z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Dzięki kreatywności uczniów i doświadczeniu nauczycieli oraz inspiracji dyrekcji projekt jako jeden z nielicznych zdobył uznanie komisji i uzyskał środki na organizację tygodnia wymiany młodzieży.

Celem projektu jest wspieranie aktywnych postaw obywatelskich wśród młodzieży polskiej i litewskiej, a także promocja wolontariatu.

„Mały Książe” Antoine de Saint Exuperego jest idealnym przykładem ponadczasowych wartości takich jak: przyjaźń, empatia, chęć poznawania i pomagania innym.

Uczniowie naszej szkoły z pomocą nowoczesnych technologii przygotowali reklamy zachęcające do czytania książek. Młodzież z Polski i Litwy wciąż przesyła zdjęcia na konkurs „Przyłapani na czytaniu”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się dnia 15 maja 2017 r.

Punktem kulminacyjnym projektu będzie odegranie scenek rodzajowych w trzech językach: polskim, litewskim i angielskim na podstawie książki „Mały Książę”.

Wydarzenie to będzie miało miejsce dnia 18 maja o godz.13.15 na Placu Bohaterów Westerplatte.

W ramach projektu powstanie w obu szkołach klub czytelniczy „Planeta bezinteresownej przyjaźni”, który będzie miał na celu promowanie czytelnictwa oraz bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Działania wolontariackie rozszerzymy poprzez spotkania z „Małym Księciem” w różnych ośrodkach wychowawczo-opiekuńczych.

Dzięki zaangażowaniu burmistrza miasta Bartoszyce w ramach upowszechnienia czytelnictwa stworzone zostanie miejsce do czytania „Reading point” zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły.

Agnieszka Malinowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages