MDK w ćwierćfinale mistrzostw Polski! Porażka na koniec niczego nie zmieniła

2017-05-05 12:48:08(ost. akt: 2017-05-08 13:49:17)
W Gdańsku szukają swojej szansy na awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski młodzików piłkarze ręczni MDK Bartoszyce. Na Pomorzu rozegrali trzy mecze.
W piątek MDK rozegrał pierwsze spotkanie. Podopieczni trenera Andrzeja Cichockiego zmierzyli się z Kontrą Warszawa i wygrali 23:15 (11:12).

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że bartoszyczanie pierwszą bramkę rzucili dopiero w... 13. minucie, kiedy przegrywali 0:5.

W drugim meczu gospodarze turnieju Wybrzeże Gdańsk pokonali Borowiaka Czersk 40:17.

*****************************

W drugim dniu turnieju MDK pokonał Borowiaka Czersk 20:19 (9:9). To spotkanie także miało dramatyczny przebieg, bo w drugiej połowie nasza drużyna przerywała już 11:15.

W drugim sobotnim meczu Wybrzeże wygrało z Kontrą 45:25 (17:13), co oznacza, że zarówno gdańszczanie, jak i zespół z Bartoszyc zapewniły już sobie awans do ćwierćfinałów, czyli 16 najlepszych drużyn w Polsce.

W ostatnim meczu zespół z Bartoszyc przegrał 14:37 (7:16) z Wybrzeżem. Mecz ten jednak nie miał już większego znaczenia. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do dalszych gier, więc była okazja dać pograć zawodnikom, którzy do tej pory spędzali na boisku mniej czasu.

W drugim spotkaniu Borowiak pokonał Kontrę 31:27 (18:12).