Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Apel w szkole w Krawczykach z okazji świąt majowych. ZDJĘCIA I FILM

2017-04-28 13:56:52 (ost. akt: 2017-04-28 14:03:34)

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Państwowe Święto Pracy (1 maja), Państwowe Święto Flagi (2 maja) oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

W tych dniach nie odbywają się zajęcia w szkołach, w związku z tym już w piątek 28 kwietnia uczniowie przygotowali uroczysty apel, upamiętniający ważne patriotyczne wydarzenia.

Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

Przygotowania do uroczystości trwały krótko, jednak jej wymiar był znaczący. Mali aktorzy w doskonały sposób połączyli walory edukacyjne oraz elementy patriotyczne i sielankowe w jednym apelu.Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się w historii. Oprócz przypomnienia sylwetek zasłużonych dla naszego narodu postaci oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały, śpiewane jednym głosem przez całą społeczność uczniowską, pieśni patriotyczne: „ Witaj Majowa Jutrzenko”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” i inne.

Na koniec akademii, puentując wszystko słowami „Nasi przodkowie stworzyli fundamenty, my zaś budujemy na nich wspólny dom – ojczyznę”, zaśpiewaliśmy utwór zespołu Enej „Zbudujemy dom”.

Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie będą mogli świadomie obserwować i  przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny, traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę. Ponadto patriotą–Polakiem się jest, a nie tylko bywa…

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jola #2237813 | 91.196.*.* 5 maj 2017 07:19

  A gdzie reszta dzieci?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zdziwiony #2233822 | 212.160.*.* 28 kwi 2017 16:23

  Ale mało dzieci, czy opłaca się utrzymywać szkołę dla takie garstki uczniów? Przecież niedaleko jest szkoła w Galinach sa tez szkoły miejskei. Po co te koszty? Tylko po to, żeby nauczyciele mieli z czego żyć?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages