Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Szkoły pożegnały maturzystów. Zobacz zdjęcia z LO "Żeroma" i ZSP nr 2 w Bartoszycach oraz Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

2017-04-28 11:22:44 (ost. akt: 2017-04-28 13:25:39)
Pożegnanie maturzystów w LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach

Pożegnanie maturzystów w LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Piątek 28 kwietnia to uroczystości żegnania tegorocznych maturzystów. Zobacz, jak specjalne apele przebiegały w Bartoszycach.

Pochmurne niebo żegnało w piątkowy poranek maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. Szkolne mury opuści w tym roku 115 abiturientów, którzy uczyli się w czterech klasach.

W ich pożegnaniu uczestniczyli uczniowie młodszych klas, nauczyciele, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście.

Nie obyło się bez wyróżnienia najlepszych uczniów. Kilkadziesiąt osób otrzymało statuetki, nagrody książkowe oraz dyplomy za wyniki w nauce, sporcie, pracy społecznej.

Najwyższą średnią ocen uzyskała Agata Hołoweńko (5,63). W gronie wyróżnionych za wyniki w nauce znaleźli się jeszcze: Joanna Wróblewska (5,53), Marianna Łosiewicz (5,39), Michał Fiedorowicz (5,32), Patryk Sakowicz (5,26), Patrycja Meresta (5,24), Alina Batkiw (5,15), Dawid Rafalski (5,11), Dominika Demczuk (5,11), Natalia Łukasik (5,05), Anna Dawidczyk (4,95), Sebastian Malinowski (4,95) oraz Krzysztof Jedwabnik (4,95).

**************

Podobny scenariusz miało pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego (3 klasy) i Technikum Ekonomicznego (1 klasa) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach.

Tu do matury, już 4 maja, podejdzie 100 absolwentów. Troje musi zdać poprawkę i ewentualnie podejść do matury w drugim terminie.

Uroczystość rozpoczęła się od wmaszerowania maturzystów na plac szkolny przy dźwiękach 40-letniego dzwonka w dłoniach najlepszej absolwentki, czyli Pauliny Parzych z klasy 3a LO. Nie był to jednak ostatni dzwonek usłyszany przez absolwentów, którzy formalnie stali się nimi po odczytaniu uchwał Rady Pedagogicznej. Uchwały odczytywali wychowawcy klas.

Podczas uroczystości przekazano sztandar szkoły nowemu pocztowi. Stary otrzymał upominki. Wyróżniono najlepszych uczniów z poszczególnych klas. Paulina Parzych otrzymała dodatkowo upominek od Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Pamiątkowe medale otrzymali też absolwenci, którzy uzyskali świetne wyniki sportowe.

Ostatni dzwonek absolwenci usłyszeli pod koniec uroczystości. Dla każdej z klas zadzwonił nim przedstawiciel klasy.

Życzenia składał absolwentom starosta Wojciech Prokocki, dyrektor ZSP nr 2 Zbigniew Pietrzak i przedstawiciel Rady Rodziców, ksiądz. Absolwenci z kolei dziękowali nauczycielom.

**************

Młodsi szkolni koledzy, grono pedagogiczne, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, władze miasta, rodzice i zaproszeni goście żegnali maturzystów w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim,

W tym roku szkolnym mury szkoły opuściła jedna klasa maturzystów.

W "Gońcu Bartoszyckim" z 5 maja znajdziecie zdjęcia klasowe maturzystów z LO im. Stefana Żeromskiego, ZSP nr 2 (Liceum Ogólnokształcące i Technikum Ekonomiczne) w Bartoszycach oraz Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim.


kwk, and, mironCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #2234189 | 83.9.*.* 29 kwi 2017 04:38

  A ja sie pytam, gdzie jest Mechaniak? Czy jest to gorsza szkoła, ze nie ma jej w artykule?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages