Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Mechatronicy w finale matematycznego konkursu Pangea

2017-04-27 08:39:24 (ost. akt: 2017-04-27 08:42:32)

Autor zdjęcia: Sylwia Kapturska

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odnieśli kolejny sukces. Znaleźli się wśród 40. najlepszych matematyków w Polsce.

10 kwietnia 2017 odbył się finał Międzynarodowego Matematycznego Konkursu Pangea, do którego zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Przemysław Kozłowski i Michał Pieńkawa – obaj z klasy 1 TMT oraz Radosław Oramus z 2 TMT.

Finał konkursu, jak co roku, odbywa się jednocześnie w Warszawie i Wrocławiu. Biorą w nim udział uczniowie z całej Polski i nie tylko – co mogliśmy zauważyć na korytarzach uczelni Vistula w Warszawie w trakcie finału. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych ( od czwartej klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 120 minut.

W trakcie rozwiązywania nie mogli korzystać z żadnych materiałów dodatkowych, tablic czy kalkulatora. Zadania w zależności od stopnia trudności były punktowane od 3 do 5 punktów, jednocześnie za każdą błędną odpowiedź odejmowana była liczba punktów od 0,75 do 1,25.

Do ścisłego finału, do którego zakwalifikowali się nasi uczniowie, dostało się po 200 uczniów klas pierwszych i drugich. Nasi uczniowie znaleźli się w grupie 40 najlepszych uczniów.

Najwyższy wynik w grupie uczniów klas pierwszych otrzymał Michał Pieńkawa z klasy 1 TMT - otrzymując 11 pkt. , Przemysław Kozłowski z klasy 1 TMT otrzymał 5,25 pkt. i Radosław Oramus jako jedyny finalista w grupie klas drugich otrzymał 6 pkt.

Są to bardzo wysokie wyniki biorąc pod uwagę, że najwyższy wynik laureata konkursu w klasie pierwszej to 33 punkty, a w klasie drugiej to 29,5pkt. Konkurs jest bardzo trudny, na wysokim poziomie, a zadania wymagają szerokiej wiedzy.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Edyta Kondraciuk – Pieniak, Danuta MaroskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: TKD

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages