Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Pierwsi absolwenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa niebawem otrzymają dyplomy

2017-04-20 12:46:03 (ost. akt: 2017-04-20 13:00:43)
Na zajęciach słuchacze studium zdobywają wiedzę i wymieniają się doświadczeniami

Na zajęciach słuchacze studium zdobywają wiedzę i wymieniają się doświadczeniami

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

— Atmosfera w szkole jest rodzinna, a tematyka studiów niełatwa, dlatego nie spodziewałem się, że tak specjalistyczną wiedzę można przekazać w tak profesjonalny, a zarazem strawny i miły sposób — mówi Leszek Włodarczyk, student podyplomowego studium administrator bezpieczeństwa informacji z archiwistyką na bartoszyckim wydziale Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Niebawem uczelnia doczeka się pierwszych absolwentów.

Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach oprócz studiów licencjackich prowadzi studia podyplomowe na kierunku administrator bezpieczeństwa informacji. Żadna uczelnia w mieście nie prowadziła do tej pory studiów na takim poziomie.

— Kiedy składałem podanie na studia podyplomowe w WSB nie do końca byłem świadomy przyszłości zawodu, którego się uczę, ale przyciągnęła mnie możliwość studiowania w Bartoszycach. Nie potrzebuję dojeżdżać do innego miasta, by się dokształcać. Początkowo miałem obawy, ponieważ większość z nas pracuje już w zawodzie i ma ogromną wiedzę dotyczącą kierunku. Na szczęście grupa i wykładowcy są na tyle wyrozumiali, że poświęcamy więcej czasu na tematy bardziej zawiłe i skomplikowane — mówi Patryk Wąsowicz.

— Administrator bezpieczeństwa informacji powinien cały czas podnosić własne kwalifikacje, dlatego studia podyplomowe na bartoszyckim wydziale WSB bardzo pomagają nam w rozwoju zawodowym — mówi Anita Czerwińska, słuchaczka studiów.

— Studiują tu przedstawiciele wielu instytucji: jednostek administracji samorządowej, opieki zdrowotnej oraz służb mundurowych, a nawet instytucji kultury. Dlatego wymieniamy się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi naszej pracy. Tu zdobywamy wiedzę specjalistyczną i poszerzamy swoje horyzonty — dodaje Małgorzata Jadczak.

— To jest ostatnia tak nieliczna grupa ze względu na to, że czekamy na reformę ustawy o ochronie danych osobowych. W najbliższym czasie grupa powinna liczyć 30-40 osób — twierdzi Tomasz Trzciałkowski, wykładowca studiów. — Wymagania stawianej tej grupie zawodowej będą coraz wyższe. Obecnie w każdej instytucji i większym zakładzie pracy powinna być wyznaczona osoba, która zajmuje się ochroną danych osobowych. Wiedzy, którą musi poznać taka osoba jest coraz więcej, dlatego prawdopodobnie w najbliższym czasie zostanie utworzona oddzielna grupa zawodowa inspektorów danych osobowych.

Pierwsi bartoszyccy absolwenci studiów podyplomowych administrator bezpieczeństwa informacji otrzymają dyplomy w czerwcu.

Tomasz Miroński
t.mironski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. słyszałem, że o absolwentów tej szkoły (WSB) #2226961 | 5.172.*.* 21 kwi 2017 07:56

  pracodawcy dosłownie sie biją, mają od razu po dyplomie licencjata zapewnioną super pracę, nie to co po innych uniwersytetach, czy po UWM.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. elamigo #2226822 | 91.215.*.* 20 kwi 2017 21:54

  Wyższa szkoła bezpieczeństwa to dobry wybór, widać, że uczelnia się rozwija, nowe wydziały widzę rosną, po 2 latach od zakończenia studiów moge powiedzieć, studia zapewniły mi prace.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages