Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Zagłosuj na tych, którzy ratują innych

2017-04-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-04-24 20:41:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

— Nasi druhowie wywiesili specjalne ogłoszenia w klatkach schodowych bloków, przypominają sms-ami o głosowaniu — mówi Jan Kupis z OSP Bezledy, która jest liderem w naszym plebiscycie na najpopularniejszą jednostkę OSP w powiecie. Głosowanie kończy się 24 kwietnia.

Kolejność w rankingu na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w powiecie bartoszyckim nie zmieniła się w ciągu ostatniego tygodnia. Od co najmniej kilkunastu dni na prowadzeniu jest OSp Bezledy.

— Mamy u nas pełną mobilizację, jeśli chodzi o plebiscyt. Nasi druhowie wywiesili specjalne ogłoszenia w klatkach schodowych bloków, przypominają sms-ami o głosowaniu. To mnie bardzo cieszy. Sam należę już do starszego pokolenia strażaków, nie jeżdżę na akcje, ale jestem zadowolony z zaangażowania młodych chłopaków. Zarówno w plebiscyt, jak i w życie naszej jednostki — podkreśla Jan Kupis, wiceprezes tamtejszej OSP.

— Zaangażowanie strażaków to także codzienna współpraca z miejscowym klubem sportowym Granica, ze szkołami, w których strażacy prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa, a uczniowie odwiedzają remizę oraz z miejscową parafią — wylicza zalety strażaków-ochotników Kupis.

Na drugim miejscu w rankingu była Lipica. W ubiegłym roku została ona najpopularniejszą jednostką na Warmii i Mazurach. I jak każda, ma pełne ręce roboty.

— Od początku roku mieliśmy więcej wyjazdów niż w tym samym okresie rok temu — mówi prezes OSP Lipica Andrzej Sinkiewicz.

— Stan osobowy nie zmienił się, na akcje wciąż jeździmy naszym starym Starem 244. Jest po remoncie i w pełni sprawny, choć oczywiście marzymy o nowym wozie. Po remoncie jest także nasza remiza — dodaje.

Czy Lipica nie chce powtórzyć plebiscytowego sukcesu sprzed roku?
— W tym roku dajemy szansę innym jednostkom — śmieje się Sinkiewicz. — Nie chcę jednak niczego przesądzać. Wkrótce wszystko się okaże — dodaje tajemniczo.

Na najniższym stopniu plebiscytowego podium była w środę OSP Kamińsk. Jednostka liczy ok. 35 strażaków, z czego udział w akcjach bierze 24. A akcji jest bardzo dużo.

— Pod względem liczby wjazdów zajmujemy drugie miejsce w całym powiecie — zaznacza dh Dariusz Łazorko, naczelnik OSP Kamińsk.

Strażaków czeka wkrótce wielkie święto, bo w połowie maja dostaną nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. — Nasze najbliższe plany to utworzenie młodzieżowej drużyny, do której mamy wielu chętnych — informuje Łazorko.

Zapowiada jednocześnie, że w plebiscycie będą walczyć o wyższe miejsce niż trzecie. Głosowanie kończy się 24 kwietnia. Lista jednostek wraz z przypisaną im treścią sms-ów, które trzeba wysłać znajduje się poniżej.

and

Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie trwa do 24 kwietnia 2017 roku. do godz. 23.59.

Regulamin: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jaco #2230459 | 176.97.*.* 24 kwi 2017 23:30

    Godzina 23, chciałem wyslac smsa na 2 znane mi jednostki jednak nie ma mozliwosci sprawdzic tresci smsa na dana jednostke. Czyzby zakonczyl si d przed czasem? Czekam juz 5 godzin !!! Wasz sympatyczny czytelnik

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages