Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Uczniowie z Krawczyk przedstawili misterium wielkopostne

2017-04-14 11:24:59 (ost. akt: 2017-04-14 11:31:11)

Jeszcze przed świątecznymi feriami wielkanocnymi cała społeczność szkolna z Krawczyk zgromadziła się na tradycyjnym misterium wielkopostnym. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny „Zbawienie przyszło przez Krzyż".

Jeszcze przed świątecznymi feriami wielkanocnymi cała społeczność szkolna zgromadziła się na tradycyjnym misterium wielkopostnym, przybliżającym w swoich treściach tajemnice zbawienia, jakie rozegrały się w Jerozolimie przed dwoma tysiącami lat.

Montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Zbawienie przyszło przez Krzyż” został przygotowany przez uczniów klas IV-VI, pod kierunkiem Agaty Szulżyckiej.

Śledząc kolejne etapy męki, dźwigającego krzyż Pana Jezusa, mogliśmy pochylić się nad jego tajemnicą. Krzyż jest bowiem dowodem miłości Boga do każdego człowieka, jest drogą do zbawienia i wiecznej chwały, jest Bożym sposobem na zło. Chrystus przez swoje zwycięstwo nadał sens cierpieniu i śmierci.

Radość poranka wielkanocnego zapewnia nas o naszym zbawieniu, bo gdyby Jezus nie zmartwychwstał, nasza wiara nie miałaby sensu.

Alicja AndrzejczykCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages