Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Bartoszyce zaświeciły na niebiesko. Dzień Autyzmu na "kwadracie"

2017-04-12 11:30:00 (ost. akt: 2017-04-12 11:36:06)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Na popularnym "kwadracie" w Bartoszycach było dziś wesoło, głośno i niebiesko. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zorganizował tu happening z okazji Dnia Autyzmu.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach był organizatorem i inicjatorem happeningu na bartoszyckim placu Konstytucji 3 Maja z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Wydarzenie otwierał starosta bartoszycki Wojciech Prokocki. Wśród gości był m.in. burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski.

W happeningu, mimo dotkliwego zimna uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie, harcerze i zuchy oraz podopieczni SOSW, którzy prezentowali także swe umiejętności recytatorski i wokalne.

"Chcemy, aby ludzie w całej Polsce dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej. Co roku 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu organizujemy akcję "Polska na niebiesko", podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem.

Ten dzień rozpoczyna obchody światowego miesiąca wiedzy na temat autyzmu.

W tym roku dużo uwagi poświęcamy dorosłym osobom z autyzmem. Hasło "Chcemy być sobą" oznacza, że osoby z autyzmem i zespołem Aspergera chcą wyjść poza ramy i pragną akceptacji oraz zrozumienia, bez narzucanych instrukcji.

Osoby te chcą się zmieniać i podążać własną ścieżką. Mają do tego prawo, jak my wszyscy!" mówiła przedstawicielka SOSW prowadząca happening.

Na popularnym "kwadracie" było głośno, wesoło i niebiesko.

Zobaczcie zdjęcia i film nagrany podczas happeningu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nie godzę się na to #2221881 | 176.97.*.* 12 kwi 2017 11:56

    Fajnie, że jest propagowany w świadomości naszej lokalnej problem ludzi autystycznych, tylko że osoby z autyzmem są przedstawiane jako osoby niskofunkcjonujace, w naszym mieście oprócz osob niskofunkcjonujących są osoby z autyzmem aspergera czy też osoby autystyczne wysokofunkcjonujace , a już o innych rodzajach autyzmu lokalne media jak i prasa i osrodki które ten temat , dzień propagują spłycają problem osob autystycznych tylko do ludzi niskofunkcjonujacych, czy tak powinno być, czy taki obraz osob z autyzmem nalezy przedstawiac jak to czynią osrodki zajmujące się na codzień osobami niepełnosprawnymi, to mi się nie podoba , to jest zafałszowywanie obrazu osoby autystycznej ktora pomimo tego iz jest niepełnosprawna nie ma szans na normalne zycie a tak nie jest, nie przedstawia się w środkach masowego przekazu osob autystycznych, ktore mimo tego ze maja autyzm normalnie funkcjonują w naszej spoleczności i tych przykładow nikt do tej pory jakoś nie zechciał sie pochylic nad tym tematem, czy osrodki powinny budować stereotypie osob z autyzmem wsrod spoleczenstwa i przedstawiac jednostronnie tylko osoby autystyczne niskofunkcjonujace?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages