Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

V gminny konkurs „Mój pomysł na ozdobę Wielkanocną”.

2017-04-11 06:55:49 (ost. akt: 2017-04-11 07:16:31)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W Domu Kultury w Tolko rozstrzygnięto i podsumowano V konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Najlepsza praca grupowa jest z Galin. indywidualnie zwyciężyła Bogumiła Metz z Krawczyk.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko 7 kwietnia odbyło się podsumowanie gminnego konkursu pt.: „Mój pomysł na ozdobę Wielkanocną”, któremu towarzyszyła wystawa prac pokonkursowych.

Dwa dni wcześniej odbyły się warsztaty wielkanocne, które przybliżyły bogatą symbolikę tego wyjątkowego święta. Pod kierunkiem Urszuli Duszkiewicz z Rodnowa wykonywano pisanki wielkanocne. Wykonywano również palmy, które w tradycji wielkanocnej stanowią symbol radości i triumfu. Do ich wykonania użyto bukszpanu, bazi oraz kwiatów z bibuły, których umiejętność wykonywania uczestnicy nabyli podczas spotkania.

Celem tego wydarzeń było kultywowanie tradycji zawiązanej z obchodami Świąt Wielkanocnych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych mieszkańców gminy Bartoszyce.

Była to już V edycja konkursu skierowanego do osób dorosłych, które wykonywały prace dowolną wybraną przez siebie techniką.

Patronatem honorowym konkurs objęła wójt Gminy Bartoszyce Jadwiga Gut.

Na konkurs wpłynęły 22 prace z terenu gm. Bartoszyce. Wśród nich były ozdoby świąteczne bogate w symbolikę Świąt Wielkanocnych.: baranki, jaja, zajączki, kurczaki, palmy, zielone gałązki bukszpanu, bazie i wiele innych.

Wszystkie prace były niepowtarzalne bardzo ładne i misternie wykonane, różnymi technikami plastycznymi - po prostu na najwyższym poziomie.

Komisja konkursowa w osobach: Anna Bieniek - przewodnicząca oraz Wanda Pieloch, Urszula Duszkiewicz, Dorota Kuźmicka dokonały oceny prac w dwóch kategoriach: grupowej i indywidualnej, biorąc pod uwagę : zawartość treści wielkanocnej, estetykę wykonania, wkład pracy oraz oryginalność pomysłu.

Komisja dokonując podsumowania konkursu zwróciła uwagę na szczególną symbolikę Świąt Wielkanocnych i bogactwo tradycji. Podkreśliła, iż prace konkursowe zawierały wszystkie najbardziej popularne symbole. Wyraziła słowa szacunku i serdeczne podziękowania twórcom prac.

Werdykt komisji, która dokonała oceny prac przedstawiał się następująco:

PRACA GRUPOWA:
I miejsce ex aequo – Koło Gospodyń Wiejskich w Galinach
oraz Świetlica Wiejska w Galinach,

II miejsce – Nieformalna Grupa „W każdym wieku” z Łabędnika.

PODZIĘKOWANIE:
- Koło Gospodyń Wiejskich w Bezledach.

PRACA INDYWDUALNA:
I miejsce – Bogumiła Metz - Krawczyki,

II miejsce ex aequo
- Marzena Pogoda - Wojtkowo oraz Małgorzata Jatczak - Sokolica,

III miejsce
- Ewa Jasudowicz - Połęcze.

WYRÓŻNIENIA:
- Anna Szwed - Galiny,
- Małgorzata Niebrzegowska - Kiersity,
- Edyta Jurewicz Bach - Sokolica.

PODZIĘKOWANIA:
- Jadwiga Czajkowska - Łabędnik,
- Grażyna Tabaka - Sokolica,
- Teresa Adamczyk - Galiny,
- Anna Kaźmierczak - Łabędnik,
- Ewa Siwon - Łabędnik,
- Anna Gryta - Galiny,
- Lucyna Pawlik - Galiny,
- Magdalena Mazurowska - Gruda,
- Janina Kosińska - Łabędnik,
- Justyna Rudnicka - Łabędnik,
- Elżbieta Siwon - Łabędnik.

Zastępca wójta Gminy Pan Bogusław Miluski wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Skierował, również cieple słowa uznania i podziękowania do uczestników konkursu.

Złożył także wszystkim zgromadzonym życzenia, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Uroczystą chwilę podsumowania konkursu uświetniły występy wokalne Katarzyny Dedo i Agnieszki Herman z Domu Kultury w Bezledach doskonalących swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Jerzego Makowskiego.

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim wykonawcom prac.

Dorota KuźmickaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages