Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Powiatowe eliminacje do Warmińsko–Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2017-04-10 14:58:15 (ost. akt: 2017-04-10 15:04:56)

W sobotę 8 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 Bartoszycach odbyły się eliminacje do Warmińsko–Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci z bartoszyckiego Referatu Ruchu Drogowego nadzorowali konkurs pod kątem merytorycznym, sprawdzali testy wiedzy i poprawność przejazdu rowerem przez tor przeszkód. Arkusze z pytaniami pochodziły z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

W konkursie udział brały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu bartoszyckiego. Wystartowało 9 szkół podstawowych, z każdej po 4 uczniów i 7 gimnazjów, z każdego po 3 uczniów. Odrębne testy rozwiązywali uczniowie z podstawówek i gimnazjów. Tor przeszkód też był zróżnicowany.

Rywalizacja była zawzięta. Wiedza, którą mieli uczniowie, zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, zadziwiła jurorów — była tak duża.

Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęła szkoła nr 4 w Bartoszycach, natomiast wśród gimnazjów na pierwszej pozycji uplasowało się gimnazjum nr 2 w Bartoszycach.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:
1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,

3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

4. popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,

5. inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fundatorzy nagród: Urząd Gminy Bartoszyce, Urząd Miejski w Sępopolu, Auto-Motor s.c. Ośrodek szkolenia kierowców Dorota i Jerzy Kowalczyk, Delux.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages