Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Strażacki tydzień. 131 strażaków brało udział w akcjach

2017-04-04 08:03:38 (ost. akt: 2017-04-04 08:09:47)
Jak co rok, wiosną strażacy często jeżdżą gasić pożary pozostałości roślinnych i suchych traw.

Jak co rok, wiosną strażacy często jeżdżą gasić pożary pozostałości roślinnych i suchych traw.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W okresie od 27 marca do 2 kwietnia 2017 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 24 razy z czego 18-krotnie do działań gaśniczych i 6-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń.

Zobacz także: Paralotniarz spadł do Łyny. Na ratunek rzucił się wędkarz Paralotniarz spadł do Łyny. Na ratunek rzucił się wędkarz W Bartoszycach paralotniarz podczas lotu nad miastem zahaczył o linię energetyczną i wpadł do Łyny. Z rzeki wydobył go mężczyzna łowiący ryby. Pechowiec...
Działania gaśnicze jakie podejmowali strażacy powiatu bartoszyckiego dotyczyły: pożarów suchych traw i pozostałości roślinnych (do 2 kwietnia na terenie powiatu spłonęło ok. 14 ha suchych traw), pożarów sadzy w przewodach kominowych, pożaru dwóch samochodów osobowych.

Prowadzone przez strażaków działania w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły: dwukrotnie pomocy służbom wspomagającym (ZRN, Policja), działań wspólnych z samorządami związanych z pracami zabezpieczającymi gniazda bocianie, działań zabezpieczająco-sprawdzających podczas zdarzenia w budynku mieszkalnym 2 kwietnia. w Dąbrowie, gdzie z nieszczelnego przewodu kominowego wydobywał się dym do sąsiedniego mieszkania (na szczęście nie zamieszkałego).

Miniony weekend został zdominowany przez działania podczas wypadku paralotni 1 kwietnia. ok. godz. 18:40 przy moście kolejowym w Bartoszycach.

Ogółem w ubiegłym tygodniu zaangażowanych było 131 strażaków powiatu bartoszyckiego

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages