Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Strażacki tydzień. 16 interwencji. Nie wypalajcie traw!

2017-03-28 08:05:17 (ost. akt: 2017-03-28 08:17:08)

Autor zdjęcia: OSP Sątopy-Samulewo

W okresie od 20 do 26 marca 2017 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 16 razy z czego 9-krotnie do działań gaśniczych i 7-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń.

Zobacz także: Nie wypalajcie traw! Nie wypalajcie traw! Na terenie powiatu bartoszyckiego strażacy zanotowali już kilka przypadków wypalania suchych pozostałości roślinnych. Strażacy interweniowali m.in. w gminie...
Działania gaśnicze jakie podejmowali strażacy powiatu bartoszyckiego dotyczyły: pożarów sadzy w przewodach kominowych, pożarów suchych traw i pozostałości roślinnych (w tym składowiska zużytych opon samochodowych w następstwie pożaru traw), pożaru garażu budynku jednorodzinnego przy ul. Poprzecznej w Bartoszycach w dniu 24 marca i pożar samochodu osobowego w pobliżu miejscowości Różyna.

Działania w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły: likwidacji zagrożeń związanych z uszkodzoną rynną, pomocy w wyciągnięciu samochodu ciężarowego z rowu w Piastach Wielkich, likwidacji skutków kolizji dwóch samochodów osobowych w Bartoszycach ul. Gen Bema czy zabezpieczenie „IV spływu morsów na rzece Łynie”.

Fot. KG PSP i MSWiA
Ogółem w ubiegłym tygodniu zaangażowanych było 112 strażaków powiatu bartoszyckiego

W związku z występującymi coraz częściej pożarami traw i pozostałości roślinnych chciałbym przypomnieć, że wypalanie traw jest zabronione, a dopuszczająca się tego osoba podlega karze grzywny. Zachęcam czytelników do zgłębienia powyższej tematyki.

Przestrzegamy przed zagrożeniami wynikającymi z wypalania roślinności.
Apelujemy o rozsądek! Zanim podpalisz, zastanów się czy przez bezmyślność nie narazisz życia swojego i innych.

st. kpt. Marek WojczulanisPrzypominamy o spotkaniu z czytelnikami "Gońca", które organizujemy 28 marca w Bartoszyckim Domu Kultury.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages