Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Uczniowie z Krawczyk poznają najbliższe okolice

2017-03-26 16:23:34 (ost. akt: 2017-03-26 16:30:25)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Uczniowie z Krawczyk nadejście wiosny świętowali na wycieczce do Lidzbarka Warmińskiego. Na miejscu obejrzeli przedstawienia teatralne zwiedzili Zamek Biskupów i Oranżerię Kultury.

Nieodzownym elementem edukacji naszych uczniów są szkolne wycieczki, zwłaszcza te edukacyjne. Podczas takich wyjazdów nasi podopieczni integrują się oraz zdobywają wiedzę, doświadczenie. Poznają swoją małą ojczyznę poprzez aktywny udział w wyjazdach.

22 marca b.r.– świętując nadejście wiosny – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Lidzbarka Warmińskiego.

W planie wycieczki znalazło się wiele atrakcji, wśród których jedną z ciekawszych było przedstawienie teatralne w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Młodsi obejrzeli „Baśnie Dalekiego Wschodu”, natomiast starsi „Szatana z siódmej klasy”. Pełen humoru i akcji spektakl trzymał w napięciu do samego końca. Uczniowie przekonali się w ten sposób, że lektury szkolne wcale nie muszą być nudne.

Dodatkowo wielu emocji dostarczyło zwiedzanie zamku oraz gra zamkowa (aktywna lekcja historii) w Muzeum Warmińskim. Uczniowie, zwłaszcza młodsi, byli zafascynowani natomiast kolorowymi strojami z różnych epok, które mieli okazję przymierzyć.

Nie można było tego dnia nie skorzystać z okazji, by zajrzeć do Pałacyku Krasickich, a w szczególności do Oranżerii Kultury. Dworek, w którym mieści się Miejska Biblioteka Pedagogiczna, po odrestaurowaniu cieszy oko najbardziej wymagających obserwatorów.

Po wielu wrażeniach i emocjonujących przeżyciach przyszła również pora na chwilę relaksu w lidzbarskim Pizza Barze. Przy cieplutkich i przepysznych pizzach odetchnęliśmy i zatopiliśmy się we wspólnych rozmowach, by syci
i zadowoleni wrócić do domów.

Tak aktywny początek wiosny wróży pełną energii całą tę porę roku. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie nam tej energii do dalszej pracy i nauki. Podróże kształcą, a wiadomo, że najlepiej uczyć się przez zabawę
i doświadczenie, dlatego już dziś planujemy kolejną, edukacyjną przygodę
z wycieczką.


Przypominamy o spotkaniu z czytelnikami "Gońca", które organizujemy 28 marca w Bartoszyckim Domu Kultury.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages