Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Bartoszycki wydział ma nowego partnera

2017-03-30 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-30 13:09:15)
Porozumienie zostało podpisane w w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach

Porozumienie zostało podpisane w w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach

Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach ma kolejnego partnera. Dr Helena Marek, dziekan WNS w Bartoszycach oraz Piotr Baczewski, prezes stowarzyszenia "Jesteśmy Razem" podpisali porozumienie o współpracy.

Porozumienie jest bardzo ważne dla bartoszyckiego wydziału. Umożliwi studentom uzyskanie specjalności takich jak terapia zajęciowa, zapewni możliwość odbycia zajęć praktycznych, zapoznania się z podopiecznymi stowarzyszenia oraz z funkcjonowaniem placówki. W Centrum Barka, ośrodku prowadzonym w Górowie Iławeckim przez stowarzyszenie Jesteśmy Razem, działają warsztat terapii zajęciowej oraz środowiskowy dom samopomocy. Barka jest dziennym ośrodkiem terapii zajęciowej, rehabilitacji i socjoterapii dla osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie. Podstawowym celem jej działalności jest zwiększenie aktywności życiowej i zaradności osobistej osób niepełnosprawnych, zwiększenie wydolności opiekuńczej rodziny, poprawa jakości opieki zdrowotnej nad osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi.

— Bardzo cieszymy się na tę współpracę, dzięki której będziemy mogli organizować różnego rodzaju seminaria i zajęcia dla podopiecznych. Będą oni mogli brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach prospołecznych organizowanych przez uczelnię. Stowarzyszenie jest dla nas świetną płaszczyzną do współpracy oraz wymiany doświadczeń — podkreśliła dziekan bartoszyckiego wydziału WSB.
Piotr Baczewski wyraził zaś nadzieję, iż dzięki porozumieniu, w przyszłości zyska nowych, świetnie wyszkolonych pracowników.

— Jest mi niezmiernie miło, że rozpoczynamy współpracę z Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa. Tym bardziej, że jest to pierwsza uczelnia wyższa, z którą będziemy mieli przyjemność współdziałać — powiedział prezes stowarzyszenia Jesteśmy Razem.

Wydział Nauk Społecznych WSB funkcjonuje w Bartoszycach od 2014 r. Studenci mogą kształcić się na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych.

Tomasz Miroński
t.mironski@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. słyszałem, że o absolwentów tej szkoły (WSB) #2217907 | 5.172.*.* 6 kwi 2017 09:47

    pracodawcy sie dosłownie biją i nie ma problemu ze znalezieniem pracy, nie to co po UW-M czy innych uniwersytetach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages