Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dzień Kobiet i Mężczyzn uczcili oddając krew

2017-03-14 08:02:32 (ost. akt: 2017-03-14 08:14:54)

Autor zdjęcia: Jarosław Pastuła

Ponad 26 litrów krwi popłynęło 10 marca w punkcie krwiodawstwa w szpitalu w Bartoszycach. Oddając krew krwiodawcy obchodzili Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny

10 marca 2017 r. drzwi w Punkcie Krwiodawstwa w bartoszyckim szpitalu tak naprawdę się nie zamykały. W tym dniu Klub HDK im. dr. Jana Chilmanowicza przy OR PCK postanowiliśmy uczcić wspólnie Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny oddając honorowo krew.

Od wczesnych godzin porannych chętnych do świętowania razem z nami nie brakowało. Podczas Akcji "Ratujemy życie - Ty też możesz", zarejestrowały się 64 osoby, w tym 17 kobiet. Ostatecznie po badaniach lekarskich krew mogło oddać aż 59 osób, co dało kolejny fantastyczny wynik 26,5 litra krwi.

Trzy osoby zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy, pierwsza z nich otrzymała specjalne życzenia wraz z albumem książkowym od burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego. Były życzenia, drobne upominki ufundowane przez nasz Klub oraz RCKiK w Olsztynie, a przede wszystkim świetna zabawa.

Poprzez połączenie obu świąt, chcieliśmy pokazać, iż każdy bez względu na płeć, oddając krew, jest równy i zasługuje na taki sam szacunek.

Kolejny raz mieszkańcy Bartoszyc oraz naszego regionu pokazali, że w takich sytuacjach potrafimy działać w jednym kierunku, co cieszy nas niezmiernie.

W tym wypadku chodzi oczywiście o ratowanie życia. W akcję tradycyjnie włączyli się burmistrz Piotr Petrykowski i wiceburmistrz Monika Rejf, którzy również honorowo oddają krew.

Specjalnie na tę okoliczność została przygotowana także wersja limitowana kalendarzyków z akcyjnym hasłem "Ratujemy życie - Ty też możesz". W ten sposób chcieliśmy pokazać jak ważne jest honorowe oddawanie krwi i zachęcić nowe osoby do szerzenia idei honorowego krwiodawstwa na co dzień.

Nasze akcje mają łamać stereotypy, nie ma złej krwi, każda jest na wagę złota, jednocześnie zachęcać do systematycznego jej oddawania, ale i włączania się aktywnie w nasze działania.

W imieniu Zarządu Klubu HDK dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. specjalne podziękowania należą się personelowi medycznemu z naszego OT RCKiK oraz krwiodawcom. Bez Was, po raz kolejny, taki wynik nie byłby możliwy. Za to, że wspólnie robimy tyle dobrego, ale i za świetnie spędzony czas, jeszcze raz dziękujemy


prezes klubu
Elżbieta Kordyś
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages