środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Harcerze uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

2017-03-08 15:53:18 (ost. akt: 2017-03-08 16:10:38)

Autor zdjęcia: archiwum Hufca ZHP w Bartoszycach

Harcerze Hufca ZHP w Bartoszycach włączyli się w obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zorganizowali m.in. grę miejską "Wilczym Tropem", złożyli kwiaty pod krzyżem na cmentarzu, wzięli udział w biegu.

Już od kilku lat 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tegorocznych obchodach tego święta hucznie uczestniczyli również nasi harcerze.

Druhna pwd. Dominika Golon wraz z druhem Piotrem Ramotowskim wystąpili podczas recitalu słowno-muzycznego, podczas uroczystej Mszy świętej pełniły służbę harcerki a komendant phm. Paweł Wołoch wraz z członkiem komendy wzięli udział w uroczystym przemarszu oraz złożyli kwiaty i znicze pod krzyżem na cmentarzu miejskim.

Kilka dni później harcerze zorganizowali własną grę miejską przybliżającą historię tego dnia. Podczas gry „Wilczym Tropem” jak zawsze świetnie się bawiliśmy a do tego zdobyliśmy nową wiedzę.

Wszystkie zuchy, harcerze i wędrownicy musieli wykazać się wiedzą z różnych technik harcerskich, użyć swojego sprytu przy rozwiązywaniu zagadek a także dobrze orientować się w terenie, gdyż punkty były rozmieszczone w różnych częściach Bartoszyc.

Gra zakończyła się apelem i rozdaniem nagród. Najstarszym harcerzom wrażeń było mało, więc wytrwale i z dumą brali także w miejskim biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy radośnie szerzyć patriotyzm.

Czuwaj!

pwd. Karolina Jędryczka-KoperCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages