Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Rosjanin nie pojeździ już po Europie

2017-03-08 07:30:03 (ost. akt: 2017-03-08 07:40:11)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali Rosjanina, który sfałszował stemple kontroli granicznej.

6 marca w godzinach nocnych do odprawy granicznej podjechał autobus rejsowy Kaliningrad-Warszawa, którego pasażerem był 49-letni obywatel Rosji, deklarujący podróż do Hiszpanii.

W trakcie sprawdzania dokumentów podroży, funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń co do autentyczności stempli kontroli granicznej zamieszczonych w jego paszporcie.
Fot. Straż Graniczna

Okazało się, że Rosjanin przerobił daty w 4 stemplach kontroli granicznej. Pierwszą z nich była data wyjazdu z Hiszpanii, drugą wjazd do Rosji.

W tych przypadkach mężczyzna przerobił cyfrę oznaczającą miesiąc z 9 na 8. Następnie zmienił daty wyjazdu z Federacji Rosyjskiej i wjazdu do Polski. Tu przerobił cyfrę, też oznaczającą miesiąc z 3 na 6.

Funkcjonariusze SG potwierdzili, że podróżny wjeżdżał do RP 28.03.2016 roku, a nie jak widniało w paszporcie 28.06.2016 r.

Obywatel Rosji przerobił daty w stemplach kontrolerskich w celu „zalegalizowania" przeterminowanego pobytu na terenie Unii Europejskiej. Fałszerstwa stempli wykonano profesjonalnie, jednak dzięki doświadczeniu i wiedzy strażników granicznych sprawca odpowie za popełnione przestępstwo przed wymiarem sprawiedliwości.

Za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, na podstawie sfałszowanego dokumentu, 49-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

por. SG Mirosława AleksandrowiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages