Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Blisko 19 litrów krwi oddali „spoKREWnieni służbą” z powiatu

2017-03-07 14:51:54 (ost. akt: 2017-03-07 14:57:16)

SpoKREWnieni służbą” – to hasło zorganizowanej przez służby mundurowe, ogólnopolskiej zbiórki krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, która rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 31 marca br.

W piątek 3 marca br. punkt krwiodawstwa w szpitalu powiatowym w Bartoszycach odwiedziło więcej osób niż zwykle. To za sprawą akcji zbiórki krwi, która w tym dniu została zorganizowana przez służby mundurowe z Bartoszyc i okolic pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Akcja ma zasięg ogólnopolski, a patronat nad nią objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem jest oddanie hołdu żołnierzom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski, gdyż 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Pamiętajmy jednak, że oddając krew niesiemy przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym, bo krew jest czymś najcenniejszym, co możemy podarować innej osobie.

Przez ponad trzy godziny do punktu zgłosiło się blisko 50 chętnych. Ostatecznie krew oddało 41 osób. Spośród nich aż 31 to mundurowi, m.in. funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Aresztu Śledczego w Bartoszycach, komend powiatowych policji w Bartoszycach i w Kętrzynie, straży granicznej w Bezledach, Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego w Bezledach, żołnierze jednostki wojskowej w Bartoszycach, ale też strażacy ochotnicy z OSP w Galinach i osoby cywilne.

Dzięki ich zaangażowaniu blisko 19 litrów tego bezcennego leku popłynęło do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

Beata Patecka
KPP Bartoszyce
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages