Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Zatrucie czadem, przenoszenie bocianiego gniazda, czyli strażacki tydzień

2017-03-07 12:16:47 (ost. akt: 2017-03-07 12:22:52)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

W okresie od 27 lutego do 5 marca 2017 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 11 razy z czego 4-krotnie do działań gaśniczych i 7-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń.

Działania gaśnicze dotyczyły pożarów sadzy w przewodach kominowych, lub spowodowanych ich nieodpowiednią eksploatacją.

Fot. Straż Pożarna
Natomiast w zakresie likwidacji skutków miejscowych zagrożeń do najpoważniejszego zdarzenia doszło 5 marca w Bartoszycach, gdzie na skutek zatrucia tlenkiem węgla podczas kąpieli doszło do utraty przytomności młodej kobiety. Tylko dzięki szybkiej reakcji współmieszkańców zdarzenie nie skończyło się tragicznie.

Pozostałe zdarzenia w zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń dotyczyły pompowania wody z budynków mieszkalnych w związku z podniesieniem wód gruntowych, pomocy służbom wspomagającym tj. ZRM oraz Policji w zakresie dotarcia do miejsca zdarzenia czy dokonania pomiarów na zawartość CO. D

o dość nietypowego zdarzenia doszło 2 marca w miejscowości Wiewiórki, gdzie strażacy przenosili gniazdo bociana białego z dachu budynku mieszkalnego na platformę zamontowaną na słupie energetycznym.

Ogółem w ubiegłym tygodniu zaangażowanych było 70 strażaków powiatu bartoszyckiego

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages