środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Mają dużą wiedzę o obronie cywilnej. Zostały laureatkami olimpiady

2017-03-07 07:07:54 (ost. akt: 2017-03-07 07:12:21)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach : Joanna Chowańska i Sylwia Chowańska zostały laureatkami XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Finał olimpiady odbył się 2 marca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

W olimpiadzie uczestniczyło 19 szkół (zwycięzców eliminacji powiatowych). W klasyfikacji zespołowej drużyna naszej szkoły zdobyła 4. miejsce. Zgodnie z regulaminem olimpiady tytuł laureata zdobywa 5 najlepszych zespołów, które najlepiej napiszą test składający się z 50. pytań i tym samym zakwalifikują się do II etapu teoretyczno-praktycznego.

W drugim etapie reprezentanci 5 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych odpowiadali na pytania otwarte przygotowane przez przedstawicieli: Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz musieli udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach przez przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego PCK.

Głównym celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki osiągnęły dziewczyny, ponieważ jest to jedna z trudniejszych olimpiad, w której wykazać się trzeba ogromną wiedzą i umiejętnościami z wielu dziedzin - ocenia opiekun zespołu, p. Jarosław Puszko.

- Dziewczyny świetnie poradziły sobie z przepisami ruchu drogowego, ochroną przeciwpożarową oraz z pierwszą pomocą. Najtrudniej było na stacji "Sanepidu’’. Wylosowały trudny zestaw, który zawierał szczegółowe pytania z chemii, która nie jest mocną stroną Asi - humanistki. Zabrakło nam troszeczkę szczęścia. 2. i 3. miejsca były w zasięgu. Cieszę się, że dziewczęta godnie reprezentowały Powiat Bartoszycki, a nagrodą za zdobyte miejsce były tablety - dodaje nauczyciel.

Serdecznie dziękujemy staroście bartoszyckiemu Panu Wojciechowi Prokockiemu - szefowi Obrony Cywilnej w powiecie, za zorganizowanie transportu do Olsztyna.

ZSP2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages