środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Święto Szkoły w ZSP Nr 1 im. Kresowiaków

2017-03-04 15:53:48 (ost. akt: 2017-03-04 15:58:44)

Autor zdjęcia: Michał Pieńkawa

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, 3 marca odbyły się uroczyste obchody 11 rocznicy nadania imienia Kresowiaków naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych.

Wielkim sukcesem okazała się akademia upamiętniająca 11 rocznicę nadania imienia ZSP Nr 1, która odbyła się 3 marca 2017 roku. Prawie wszystkie klasy obejrzały to niezwykłe widowisko wykorzystujące tworzywo słowa, muzyki i obrazu.

Młodzież przez godzinę przeprowadziła nas przez dawne ziemie Rzeczypospolitej, czyli Litwę, Ukrainę i Białoruś; wspominaliśmy Szetejnie, Nieśwież, Kamieniec Podolski, wielu wybitnych Kresowiaków. Ukazaliśmy polską kulturę, tradycję, język, pamięć o ludziach, którym przyszło żyć w tyglu narodów i którzy musieli zmierzyć się z niebezpiecznymi meandrami historii.

To karkołomne zadanie, żeby zamknąć Kresy w jednej akademii, ale mamy nadzieję, że udało się zabrać wszystkich w tę niezwykłą podróż. Udało nam się po raz pierwszy porwać uczniów do wspólnego śpiewu przy znanym wszystkim utworze „Hej sokoły”. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim występującym i wyraziła z tego powodu swoją dumę.

Pomysł całego przedsięwzięcia to zasługa pani Lilli Szewczyk, która napisała scenariusz i przygotowała wraz z Patrycją (IV TH) prezentację multimedialną.

Przecudowne i pełne artyzmu dekoracje wykonała pani Alina Mikołajczyk wraz z dziewczętami z IV TH. Oprawą słowa i aranżacjami muzycznymi zajęła się pani Sylwia Kapturska.

Swoją obecnością akademię uświetnili przedstawiciele władz samorządowych i Grupy Literackiej „Barcja”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak pięknie wzięli udział w tym przedsięwzięciu: z IV TH – Martyna i Mateusz, kl. III TI – Sylwia i Rafał, III TMT – Rafał, kl. II TH – Paulina i Kewin, kl. II TI – Józef, z I TH – Laura, Urszula i Agnieszka, kl. I TMT – Przemysław, Michał i Bartłomiej, z I TPS – Cezary i Damian, kl. I TI – Anna i Paweł.

Podziękowania należą się panu Jerzemu Zającowi i panu Grzegorzowi Boruszewskiemu, bez których to wydarzenie nie miałoby takiego wymiaru i brzmienia.

TKDCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TKD

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages