Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Musieli opłacić karę, żeby jechać dalej

2017-03-02 14:05:44 (ost. akt: 2017-03-02 14:09:10)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach w ciągu dwóch pierwszych dni marca zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi.

W środę 1 marca na drogowym przejściu granicznym w Bezledach do odprawy na kierunku przyjazdowym do RP zgłosił się 31-letni obywatel Polski. W trakcie sprawdzania dokumentów podróży funkcjonariusz SG otrzymał informację z dostępnych baz danych, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Funkcjonariusze SG podczas przeszukania osoby pod kątem ujawnienia niebezpiecznych przedmiotów znaleźli pod odzieżą wierzchnią nielegalne papierosy. Podróżny nie opłacił poprzedniej kary grzywny za przemyt wyrobów tytoniowych, a już czeka go następna. Funkcjonariusze z Bezled wszczęli mieszkańcowi powiatu kętrzyńskiego sprawę karno-skarbową.

Dzień później na tym samym przejściu granicznym zatrzymano Rosjanina, którego poszukiwał Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Cudzoziemiec figurował w bazie danych celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłaconą karę grzywny.

45-letniemu mieszkańcowi Obwodu Kaliningradzkiego po opłaceniu zasądzonej kary grzywny zezwolono na dalszą podróż.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A gdyby nie wrócił ? #2193976 | 88.220.*.* 3 mar 2017 09:12

    To jak to możliwe że obywatel RP który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie opuścił terytorium Polski a następnie po powrocie do RP został "namierzony" . A gdyby jakikolwiek obywatel RP był poszukiwany np za morderstwo także mógłby opuścić terytorium RP nie niepokojony przez SG ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages