Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W Bartoszycach podpisano porozumienie o współpracy WSB z Komendą Wojewódzką Policji

2017-02-27 10:34:43 (ost. akt: 2017-02-27 11:14:41)
Dr Andrzej Zduniak i insp. Tomasz Klimek podpisują porozumienie o współpracy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

Dr Andrzej Zduniak i insp. Tomasz Klimek podpisują porozumienie o współpracy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Szefowie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Komendy Wojewódzkiej Policji podpisali w Bartoszycach porozumienie o współpracy. To dobra wiadomość dla studentów działającego w mieście Wydziału Nauk Społecznych.

Do podpisania porozumienia doszło podczas Dni Otwartych WBS w Bartoszyckim Domu Kultury. Swoje autografy pod umową złożyli rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa dr Andrzej Zduniak oraz insp. Tomasz Klimek, szef warmińsko-mazurskiej policji.

— Mam nadzieję, że dzięki temu pomożemy studentom kształcić się w kierunku bezpieczeństwa, a działania te będziemy wspierać naszą bazą i doświadczeniem — powiedział insp. Tomasz Klimek.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa ma już podpisanych kilka podobnych umów o współpracy z komendami powiatowymi, ale nie tylko.

— Od kilku lat mamy porozumienie z komendantem głównym, na mocy którego każdy absolwent studiujący w oparciu o treści tego porozumienia, ma zagwarantowane, że jeśli skończy specjalność policyjną i podejmie pracę w tej służbie, to ma skrócony okres szkolenia podstawowego — powiedział dr Andrzej Zduniak.

— Poprzez podobne porozumienia budujemy naszą markę. Jeśli chcą z nami współpracować komendanci powiatowi, komendant wojewódzki, to znaczy, że uczelnia jest wiarygodnym podmiotem i rzetelnie wykonuje swoją robotę — dodał rektor.

W Bartoszycach od 2014 r. funkcjonuje Wydział Nauk Społecznych WSB. Studenci mogą kształcić się na kilku kierunkach.

— Jeżeli chodzi o mieszkańców regionu, to wydział rozwija się w kierunku, jaki sobie zaplanowaliśmy — powiedział dr Zduniak. — Moim zamysłem było, żeby wydział był instytucją transgraniczną i oferował edukację Polakom i Rosjanom. Kiedy obowiązywały przepisy o małym ruchu granicznym wiele wskazywało, że to ma sens. Dla mieszkańca obwodu kaliningradzkiego dojechanie na studia do Bartoszyc to przecież żadna trudność. Koszty też były porównywalne do rosyjskich, a nawet ciut mniejsze. Dyplom jednak miał niewspółmiernie większą wartość, bo był ważny w całej Unii Europejskiej.

Podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kultura pokoju”, która przez trzy dni odbywała się w Galinach.

kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. słyszałem, że o absolwentów tej szkoły #2190891 | 80.50.*.* 27 lut 2017 11:54

    pracodawcy dosłownie sie biją, musi być to dobra szkoła nie to co UW-M

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages