Chcą kształtować postawy wzajemnego szacunku

2017-02-23 10:40:07(ost. akt: 2017-02-23 14:52:01)

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Naukowcy i studenci z Czech, Rosji i Polski, w tym z bartoszyckiego Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, obradują od wczoraj w Galinach na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kultura Pokoju”. W programie przewidziano sesje obrad plenarnych oraz występy wokalne artystów z Bartoszyckiego Domu Kultury oraz z Rosji.
- Tematem przewodnim naszej konferencji jest kultura relacji, widziana z perspektywy różnych środowisk, takich jak rodzina, związki partnerskie, a także środowisko w którym pracujemy, uczymy się. Będziemy mówić też o kulturze relacji między poszczególnymi narodami – mówi dr Helena Marek, dziekan Wydziały Nauk Społecznych WSB w Bartoszycach, który zorganizował całe przedsięwzięcie. – Nasi prelegenci wygłaszają referaty o wielokulturowości i o budowani relacji między przedstawicielami różnych kultur. Chcemy wymieniać się poglądami, dorobkiem naukowym, żeby kształtować wśród naszych studentów postawy wzajemnego szacunku i uznawania różnych poglądów.

Na konferencji, obok wielu innych studentów bartoszyckiego wydziału, z dwoma referatami wystąpił Mikołaj Błogosławski, student pedagogiki WNS w Bartoszycach, laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Trzeba się ciężko napracować, żeby przygotować się do wystąpienia na konferencji naukowej – nie kryje Mikołaj Błogosławski. – Trzeba poświęcić na to sporo czasu, a jesteśmy studentami zaocznymi i mamy oprócz studiów obowiązki zawodowe i rodzinne. Trzeba też pokonać spory stres, bo występujemy przed osobami z tytułami naukowymi w dziedzinach, których dotyczy konferencja. Jednak to ogromna lekcja dla nas studentów i ważny element naszego kształcenia i cieszę się, że uczelnia nam to zapewnia. Umiejętności zdobyte na uczelni wykorzystuję w pracy zawodowej. Na konferencji przedstawię fragmenty swojej pracy licencjackiej dotyczącej relacji i manipulacji w prasie wojskowej na przykładzie „Żołnierza Wolności” z 1982 roku. Pokażę, w jaki sposób w okresie Stanu Wojennego prasa wojskowa manipulowała relacjami w wojsku w owym okresie.

Konferencja zakończy się 24 lutego.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij



Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Łukasz Ż. #2188495 23 lut 2017 14:49

    Czyli grubo, zaczynamy. Rosja GOOD, CHiny GOOD Tęcza GOOD i zaraz, że ksenofobia w narodzie. Prelegent z praca na temat gazet z 82 to chyba słabe porównanie a przepraszam nie dla lewaków.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5