Miejska liga siatkarzy w Bartoszycach już po pierwszym meczu finałowym

2017-02-21 21:30:42(ost. akt: 2017-02-21 21:53:45)

W trzech setach zakończył się pierwszy mecz finału miejskiej ligi siatkarzy w Bartoszycach. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 3 marca.
Po pierwszym spotkaniu bliżsi obrony tytułu są gracze Teamu Cresovia Górowo Iławeckie. W pierwszym spotkaniu finałowym pokonała bez straty seta ekipę Karosu.

Pierwszy set bardzo szybko zaczął układać się po myśli górowian. Dość szybko objęli wysokie prowadzenie (7:1), którego uważnie pilnowali. Karos zerwał się mniej więcej w połowie partii, doszedł rywali na dwa punkty (14:12), ale nic więcej wskórać nie mógł.

Inaczej było w kolejnym secie. Od początku lekką przewagę osiągnęła drużyna z Bartoszyc. Trwała ona do stanu 7:4. Od tego momentu Team Cresovia zaczął odrabiać straty i robił to na tyle skutecznie, że wyszedł na wyraźne prowadzenie (13:8, 17:10), które utrzymał już do końca.

Trzeci set był najbardziej zaciętym. Dość długo żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi większej niż 2-3 punkty. W drugiej części seta nieco bardziej zaczęli jednak odskakiwać obrońcy tytułu, którzy wygrali ostatecznie do 22.

Tym samym górowianom brakuje jednego zwycięstwa, by ponownie wygrać ligę w Bartoszycach. Kolejny mecz zostanie rozegrany 3 marca. Jeśli wygra Karos, o tytule zdecyduje tzw. złoty set do 15 punktów.