Znamy finalistów miejskiej ligi. Jedni awansowali bez walki, drudzy potrzebowali złotego seta

2017-02-20 10:06:00(ost. akt: 2017-02-20 10:16:41)

Wiadomo już, które drużyny zagrają o zwycięstwo w miejskiej lidze siatkówki mężczyzn w Bartoszycach. Pierwszy mecz finałowy już we wtorek 21 lutego.
Po pierwszych półfinałach play off bliższe awansu do finału były zespoły Karosu oraz Team Cresovia Górowo Iławeckie. Pierwsi bez problemów wygrali z LO-MDK, drudzy potrzebowali pięciu setów, by pokonać ekipę Wczorajszych.

W drugim meczu półfinałowym Karos znowu okazał się lepszy od licealistów. Wygrał z nimi... nie wychodząc na boisko, bowiem rywale zrezygnowali z rozegrania spotkania.

Dużo więcej działo się w drugim półfinale. Team Cresovia i Wczorajsi zmierzyli się już w ubiegłorocznym finale. Wówczas lepsi okazali się górowianie. Teraz walka między drużynami była na tyle zacięta, że Wczorajsi zwyciężyli w tie breaku, doprowadzając tym samym do stanu 1-1.

W lidze rundę play off gra się do dwóch zwycięstw, a w razie remisu rozgrywa się tzw. złoty set. Taki też potrzebny był tutaj. W nim zwyciężył Team Cresovia, który tym samym stanie przed szansą obrony wywalczonego rok temu mistrzostwa.

Pierwszy mecz finałowy rozegrany zostanie we wtorek 21 lutego. Decydujące spotkanie jest zaplanowane na piątek 3 marca.