Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Niecodzienna lekcja wychowania patriotycznego

2017-02-17 08:07:00 (ost. akt: 2017-02-17 08:10:10)

Autor zdjęcia: Sylwia Kapturska

Właśnie tak powinno mówić się młodzieży o Ojczyźnie, patriotyzmie, tradycji, honorze. 15 lutego 2017 roku uczniowie ZSP Nr 1 im. Kresowiaków spędzili wyjątkowe chwile z weteranami misji pokojowych.

W środę, 15 lutego 2017 roku, naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – weterani misji pokojowych - młodszy chorąży w stanie spoczynku Andrzej Korus, obecnie Kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz poszkodowany w misji irackiej porucznik Jacek Zebryk.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.
Wszyscy z zaciekawieniem słuchali prelekcji chorążego Korusa, który w znakomity sposób opowiadał o trudach żołnierzy, biorących udział w zagranicznych misjach wojskowych na terenie całego świata.

Prowadzący przybliżył wszystkim ideę misji, przypomniał o pierwszej misji, w której uczestniczyli nasi żołnierze (Korea). Swój wykład ilustrował ciekawym pokazem multimedialnym. Opowiadał o misjach w Afryce (m.in. w Namibii) , na Bliskim Wschodzie (Irak) i w Azji (Afganistan) oraz o wielu innych. 

Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak naprawdę wygląda życie żołnierza na misji, uświadomić sobie jak ważna i jak ciężka jest to służba, i przede wszystkim jak pełna niebezpieczeństw.

Nie zabrakło również miłych akcentów.  Uczniowie otrzymali piękne albumy, książki, kalendarze o tematyce misyjnej.

Spotkanie oprócz walorów edukacyjnych, historycznych, poznawczych miało też aspekt wychowawczy. Pan Korus zwracał uwagę w swej prelekcji na zagadnienia okrucieństwa wojen i cierpienia ludzkiego, zamachów, tolerancji w stosunkach międzynarodowych, poszanowania praw człowieka oraz poszanowania pokoju.

Prelekcja została nagrodzona przez uczestników gromkimi brawami! Po spotkaniu uczniowie mieli także okazję porozmawiać z naszymi gośćmi, uściskać dłoń, podziękować.

Danuta MaroskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: TKD

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages