Zobacz bieg, w którym Oliwia Połujańska zdobyła brąz halowych mistrzostw Polski

2017-02-13 17:16:17(ost. akt: 2017-02-13 17:26:57)
Oliwia Połujańska już z medalem halowych mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Mirosław Figat

Jak już informowaliśmy, Oliwia Połujańska (MDK UKS Jedynka Bartoszyce) została brązową medalistką lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych. Zobacz film z tego biegu.
Oliwia zdobyła medal na dystansie 1000 m. Pokonała go w czasie 2.58,51. To jej nowy rekord życiowy oraz najlepsze osiągnięcie w klubie na tym dystansie w hali.

Bieg został rozegrany w sobotę 11 lutego. Po starcie Oliwia (na filmie z nr 10, w pomarańczowym topie i czarnych spodenkach) przed długi czas była druga. Dwa okrążenia przed końcem od stawki oderwały się dwie zawodniczki, które powalczyły później o złoto.

Na ostatnim okrążeniu Połujańska spadła w pewnym momencie na czwarte miejsce. Dwie zawodniczki z przodu były już poza zasięgiem rywalek, ale za ich plecami trwała walka o brązowy medal.

Na ostatni wiraż zawodniczka Jedynki Bartoszyce wbiegła razem z dwoma rywalkami. Jedna z nich się jednak przewróciła. Oliwia co sił popędziła do mety, zdobywając swój drugi medal mistrzostw Polski. W 2015 była także trzecia podczas MP młodziczek (na 600 m).