Brawo Oliwia! Lekkoatletka bartoszyckiej Jedynki z medalem MP U-18

2017-02-11 18:09:55(ost. akt: 2017-02-11 18:21:28)
Na pierwszym planie Oliwia Połujańska (zdjęcie archiwalne)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK UKS Jedynka Bartoszyce

Medal halowych mistrzostw Polski do lat 18 w lekkiej atletyce zdobyła Oliwia Połujańska (MDK UKS Jedynka Bartoszyce). Podczas zawodów w Toruniu zawodniczka stanęła na podium biegu na 1000 m.
Oliwia zajęła w biegu trzecie miejsce. Brązowy medal mistrzostw Polski dał jej wynik 2.58,51. To jej nowy rekord życiowy oraz halowy rekord klubu.

To także jej drugi medal wywalczony w mistrzostwach kraju. We wrześniu 2015 r. Połujańska wywalczyła brąz na 600 m podczas MP młodziczek.

Konkurencję 1000 m wygrała Milena Korbut (AZS AWF Katowice) - 2.53,45, która także ustanowiła "życiówkę". Po srebro sięgnęła Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin) - 2.56,86.

W Toruniu startował jeszcze jeden reprezentant Jedynki. Patryk Pieczułajtis ustanowił nowy rekord życiowy na 60 m (7,38). Dało mu to 17. miejsce.

- Bardzo niewiele, bo zaledwie... trzech tysięcznych sekundy zabrakło, by Patryk pobiegł w finale B. On jednak, podobnie jak i Oliwia, są młodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej. Oboje jednak zanotowali bardzo dobre starty - powiedział Mirosław Figat, trener bartoszyckich lekkoatletów.