Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Turniejem strzeleckim zakończyli ferie w "Mechaniaku"

2017-02-03 12:26:17 (ost. akt: 2017-02-03 12:32:39)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Akcja "ferie" na strzelnicy ZSP nr 1 w Bartoszycach spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. W czasie otwartych zajęć pojawiała się liczna grupa dzieci, młodzieży i ich rodziców, aby spędzać czas wolny strzelając z broni pneumatycznej i łuku.


W czwartek 2 lutego przeprowadzono dla uczestników zawody, w których strzelano z karabinków i łuku. 
W strzelaniu z karabinka uczestnicy oddali 3 strzały próbne i 20 ocenianych, natomiast z łuku 3 próbne i 3 serie po 5 ocenianych.

Tradycyjnie najwięcej kłopotu sprawiało strzelanie z łuku. Najlepszym w tej konkurencji był Kacper Drozdowski. Dwa punkty mniej uzyskał jego brat Paweł, a na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Rzepecka, prowadząca po dwóch seriach.


Natomiast w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Kinga nie dała innym szans. Drugi był Piotr Słowikowski, a trzeci Mateusz Kozłowski. Przewaga pierwszej trójki w karabinku była tak duża, że nawet niepowodzenie w łuku nie pozbawiło ich czołowych miejsc w klasyfikacji łącznej.


Wśród najmłodszych również decydował karabinek. Maja i Natalia strzelały z podpórek i pokonały starszą Marcelinę, która nie korzystała z tego udogodnienia. Dziewczynki z łuku strzelały z odległości skróconej — 10 m.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk dyrektora PZAO w Bartoszycach Marka Karólewskiego statuetki i medale ufundowane przez starostę powiatu. Uczestnicy otrzymali również upominki i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta.

Janusz Stolarkiewicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages