Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień z szesnastoma interwencjami

2017-01-23 18:05:20 (ost. akt: 2017-01-23 18:15:10)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Aż 100 strażaków powiatu bartoszyckiego uczestniczyło w akcjach związanych z pożarami i likwidacją miejscowych zagrożeń do jakich doszło w ubiegłym tygodniu.

Zobacz także: Strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego Strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego Blisko godzinę trwał na jeziorku "mleczarskim" w Bartoszycach pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej....
W okresie od 16 do 22 stycznia 2017 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 16 razy z czego 8-krotnie do działań gaśniczych i 7-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń. Zarejestrowano również alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Działania gaśnicze dotyczyły przede wszystkim pożarów sadzy w przewodach kominowych oraz pożarów związanych z ich nieszczelnością.

Fot. Internauta/Bartoszyce na sygnale
Do takiego typu zdarzenia doszło 21 stycznia w Bartoszycach na ul. Drzewnej. W wyniku pożaru spaleniu uległo poszycie dachowe budynku gospodarczego.

Większość działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń dotyczyła zdarzeń w transporcie drogowym, w wyniku których poszkodowane zostały 4 osoby.

Do najpoważniejszego doszło 21 stycznia w pobliżu miejscowości Pieny, gdzie zostały poszkodowane 3 osoby w następstwie uderzenia w drzewo pojazdem osobowym.

Podejmowano również działania związane z usuwaniem drzew i konarów na drogach gminnych i wojewódzkich.

Ogółem w ubiegłym tygodniu obejmującym również kres świąteczny podczas działań zaangażowanych było 100 strażaków powiatu bartoszyckiego.

W związku z rozpoczynającym się okresem ferii zimowych KP PSP przeprowadzono akcję „Bezpieczne Ferie” podczas której bartoszyccy strażacy i ratownicy medyczni przeprowadzili 3 dniowy cykl zajęć poświęconych bezpiecznemu zachowaniu się na lodzie. Ponadto w ramach szkoleń w zajęciach uczestniczyło 6 jednostek OSP z terenu powiatu bartoszyckiego i Wojskowa Straż Pożarna.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages