Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Dyskusyjny Klub Książki to nie tylko... książki

2017-01-20 14:19:08 (ost. akt: 2017-01-20 14:22:46)

Autor zdjęcia: J. Hładasz

Już ponad osiem lat w rodnowskiej bibliotece istnieje Dyskusyjny Klub Książki. Zgodnie z nazwą, uczestnicy zajmują się przede wszystkim dyskusją nad przeczytanymi utworami literackimi dostarczanymi przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie i spotkaniami z pisarzami. Ale nie tylko.

Członkowie DKK spotykają się też na imprezach kulturalnych i rekreacyjnych organizowanych we wsi z różnych okazji. Dyskutują także oraz wymieniają poglądy na tematy, którymi żyje wiejskie społeczeństwo oraz włączają się aktywnie do tych działań lub bywają ich uczestnikami.

Na jednym z ostatnich spotkań DKK gościł przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji z Bartoszyc, aspirant Beatę Patecką, która uczestnikom przedstawiła dwa problemy mogące dotyczyć każdego, a w szczególności ludzi w starszym wieku.

Najpierw były zasady uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym i przedstawienie wymogów oraz środków ostrożności, aby to uczestnictwo było bezpieczne dla pieszych oraz dla kierowców. Zostały tu wyświetlone i omówione odpowiednie materiały, a każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową na rękaw.

Drugi problem został zaprezentowany w formie krótkiego filmu i jego omówienia, a odnosił się do zapobiegania wyłudzeniom pieniędzy od starszych ludzi metodą „na wnuczka”, na „policjanta” czy podobnym. A wyłudzenia takie, mimo ostrzeżeń ze strony mediów czy policji, nadal się zdarzają.

W ten sposób członkowie DKK wzbogacili się nie tylko o wiedzą książkowa, ale i tę praktyczną, którą niesie ze sobą aktualne życie, a spotkanie było bardzo sympatyczne i profesjonalnie przeprowadzone.

J. Hładasz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages