Niedziela, 23 lipca 2017. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

SC Zgoda mistrzem, ale kto wicemistrzem? Ostatnia kolejka futsalowych mistrzostw powiatu NA ŻYWO

2017-01-21 13:45:00 (ost. akt: 2017-01-21 19:05:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W sobotę 21 stycznia w hali przy ul. Limanowskiego w Bartoszycach rozegrana zostanie ostatnia, 17. kolejka futsalowych mistrzostw powiatu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

• Spytajny — Gang Makreli 5:0 wo

To jedyne zwycięstwo Spytajn (na zdjęciu) w mistrzostwach powiatu. Gang Makreli został bowiem przed tą kolejką wykluczony za drugie niestawienie się na mecz. Spytajny kończą rozgrywki na 15. miejscu (3 pkt, 1-0-14, bramki 42:206).

• For Fun — Granica Bezledy Junior 6:9 (2:6)
Bramki:
Kacper Bobiński (5, 7), Jędrzej Kaliczyński (27, 38, 39), Kacper Gotowt (35) — Kacper Ładosz (4), Jakub Kaliczyński (12, 32), Marcin Fidura (13), Piotr Dąbkowski (14), Szymon Czapla (16, 30), Kamil Paszkowski (28)

Ostatnia kolejka rozpoczęła się od niespodzianki. Juniorzy Granicy odnieśli trzecie zwycięstwo w mistrzostwach. Wynik mógł być dwucyfrowy, ale w drugiej połowie Granica nie wykorzystała kilku dobrych okazji. Zamiast tego w końcówce rywale zmniejszyli rozmiary porażki.

Wiadomo już, że Granica Junior skończy mistrzostwa na 14., przedostatnim miejscu.

• KS Wojciechy — Serwis Ogumienia 4:2 (1:2)
Bramki:
Rafał Gwiazda (12, 32, 34), Paweł Kępkowicz (35) — Adam Bichuń (1), Mariusz Klimaszewski (2)

Już dwa pierwsze uderzenia Serwisu na bramkę rywali zakończyły się golami. Wojciechy strzeliły kontaktową bramkę przed przerwą, a w drugiej połowie wyrównały po kontrze, która zaczęła się wybiciem rzutu rożnego wprost pod nogi przeciwnika. Wcześniej obie drużyny zmarnowały po kilka dobrych okazji, w czym zasługa obu bramkarzy.

Wojciechy strzeliły w końcu bramki na wagę zwycięstwa. Dzięki temu zajmą w mistrzostwach 11. miejsce, spychając na 12. pozycję For Fun. Serwis Ogumienia zostanie sklasyfikowany na 13. lokacie.

• Mar Vol — Dzikie Koty 2:6 (1:2)
Bramki:
Patryk Pęcak (20), Tomasz Osipowicz (31) — Kamil Warda (10), Kamil Kozera (17), Mateusz Rodak (25, 38), Kuba Romańczyk (35), Kuba Figat (40)

Druga w ostatniej kolejce niespodzianka. Wciąż jednak nie wiadomo, na których miejscach skończą mistrzostwa obie drużyny. Mimo porażki Mar Vol może utrzyma 5. pozycję, którą zajmował przed tą serią spotkań. Wszystko będzie zależało od wyniku spotkania Granicy Bezledy z ekipą 20 BBZ.

• WM-Glass — Batek 8:3 (2:1)
Bramki:
Marcin Kwieciński (20, 20, 27, 39), Wiesław Kurach (24, 29, 31, 37) — Robert Murawski (6), Jacek Brynkiewicz (25), Marcin Stankiewicz (26)

Mecz decydował o tym, która z drużyn zajmie 9. miejsce. Przez większą część pierwszej połowy prowadził Batek, ale w ostatniej minucie Marcin Kwieciński dwa razy pokonał bramkarza rywali.

Po zmianie stron najpierw WM-Glass podwyższył prowadzenie, Batek zdołał wyrównać, ale rywale nie potrzebowali zbyt dużo czasu, by ponownie wyjść na prowadzenie, które systematycznie podwyższali.

Tym samym WM-Glass przeskoczył w tabeli ekipę Batka i zajmie w mistrzostwach 9. miejsce.

• Granica Bezledy — 20 BBZ 9:1 (6:0)
Bramki:
Radosław Kurywczak (3, 18, 33), Konrad Obrębski (14, 19, 30), Robert Żyźniewski (16), Michał Sokół (17, 23) — Paweł Prószyński (27)

Mecz ten decydował nie tylko o miejscach obu drużyn, ale miał wpływ także na końcowe lokaty innych zespołów. Granica już do przerwy wypracowała sobie na tyle bezpieczną przewagę, że w drugiej połowie bez problemu ją utrzymała. Było to 10. zwycięstwo drużyny z Bezled w mistrzostwach.

Granica kończy rozgrywki na 5. pozycji, spychając z niej ekipę Mar Volu. Z kolei 20 BBZ pozostanie na 7. pozycji, bo choć tyle samo punktów mają także Dzikie Koty, to jednak w bez pośrednim spotkaniu lepsi byli "Wojskowi" (wygrali 5:1).

• Łyna Sępopol — Delux 4:7 (2:3)
Bramki:
Łukasz Pawłowski (3, 21), Szymon Lemański (7), Mateusz Orłowski (39) - Tomasz Konieczek (5, 8), Przemysław Mazurek (16, 25), Grzegorz Jarema (23), Tomasz Deluga (28), Kamil Szajda (29)

Decydujący o wicemistrzostwie mecz dla Deluxu. Jeszcze w pierwszej połowie ustępujący mistrz powiatu musiał dwa razy odrabiać straty, ale po przerwie bezlitośnie wykorzystał błędy Łyny. Sam mecz był szybki, ale i twardy. Nikt nie odpuszczał i na boisku nie raz dochodziło do spięć między zawodnikami.

Tym samym wicemistrzem został Delux, Łyna kończy mistrzostwa na trzeciej pozycji.