Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Bezledy. Promocja zdrowia z gościem z Londynu

2017-01-20 08:05:48 (ost. akt: 2017-01-20 08:13:13)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Niezwykły gość odwiedził gimnazjum w Bezledach. Pan Patryk Kauhli z Londynu prowadził po angielsku zajęcia dotyczące promocji zdrowia. Uczniowie z Bezled pokażą teraz swoim rówieśnikom z Londynu jak spędzają aktywnie swój czas wolny.

Uczniowie gimnazjum mieli możliwość przeżycia niesamowitej lekcji języka angielskiego. Lekcje języka odbyły się we współpracy z panem Patrykiem Kauhli, zajmującym się promocją zdrowia w Londynie. Nasz gość wspólnie z nauczycielką języka angielskiego panią Agnieszką Malinowską prowadzili lekcje na temat zdrowia.

To była pierwsza wizyta pana Patryka Kauhli w Polsce. Podczas czterodniowej wizyty w szkole uczniowie uczestniczyli w dwóch takich lekcjach.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali naszego gościa, dowiedzieli się kim jest i czym się zajmuje. Następnie sami zadawali pytani i przedstawiali się.

Druga lekcja dotyczyła promocji zdrowia. Pan Patryk Kaulhi prowadził fragmenty lekcji, omawiał piramidę aktywności fizycznej, opowiadał o problemach zdrowotnych nastolatków z Anglii. Uczniowie bardzo aktywnie pracowali podczas zajęć, zadawali wiele pytań, a także chętnie ćwiczyli wymowę.

Na tym jednak nie kończy się nasza współpraca z panem Patrykiem Kaulhi. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Malinowskiej przygotują projekt pt. „Leisure activities in Bezledy”.

Zadaniem uczniów jest przedstawienie, jak i gdzie można aktywnie spędzać wolny czas w Bezledach. W tym samym czasie młodzież w Londynie przygotuje podobny projekt pt. „Leisure activities in London”.

Młodzież wymieni się pomysłami jak można aktywnie spędzać czas, poznają również warunki życia w innym kraju. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych uczniów oraz zachęcenie do aktywności fizycznej.

To była również wspaniała lekcja tolerancji i otwartości kulturowej.

Agnieszka MalinowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages