Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacki tydzień. Pożary, niewybuchy i wypadki

2017-01-17 18:50:10 (ost. akt: 2017-01-17 19:00:14)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Działania gaśnicze strażaków, w ostatnim tygodniu, to przede wszystkim pożary w przewodach kominowych. To nadal plaga występująca w sezonie grzewczym. Oprócz tego strażacy zabezpieczali miejsce znalezienia materiałów wybuchowych i zdarzenia w komunikacji.

W okresie od 9 do 15 stycznia 2017 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 17 razy z czego 9-krotnie do działań gaśniczych i 6-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń. Zarejestrowano również dwa alarmy fałszywe z instalacji wykrywania.

Działania gaśnicze zdeterminowane zostały trwającym sezonem grzewczym i dotyczyły przede wszystkim pożarów sadzy w przewodów kominowych.

Zarejestrowaliśmy także dwa niebezpieczne pożarowo zdarzenia, które mogły zakończyć się tragicznie. Do pierwszego z nich doszło 9 stycznia w Bisztynku, gdzie doszło do zapalenia się stropu w lokalu użytkowym na ul. Wojska Polskiego.

Do drugiego zdarzenia doszło 11 stycznia w miejscowości Unikowo, gdzie spaleniu uległo poszycie dachowe oraz część stropu budynku mieszkalnego. W działaniach zaangażowanych było 9 zastępów straży pożarnej.

Ponadto w ubiegłym tygodniu strażacy uczestniczyli 6-krotnie podczas likwidacji miejscowych zagrożeń.

Większość tych działań dotyczyła zdarzeń w transporcie drogowym w wyniku których poszkodowane zostały 2 osoby.

Do nietypowego zdarzenia doszło 11 stycznia, gdzie na prośbę policji strażacy prowadzili czynności zabezpieczające podczas działań patrolu saperskiego usuwającego niewybuchy z budynku mieszkalnego na ul. Struga w Bartoszycach.

Ogółem w ubiegłym tygodniu podczas działań zaangażowanych było 127 strażaków powiatu bartoszyckiego.

st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages