Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Początek zimy z książką. Przedszkolaki z "Dwójeczki" w szkole nr 3

2016-12-29 06:17:23 (ost. akt: 2016-12-29 06:21:54)

Autor zdjęcia: Urszula Kaczyńska

Przedszkolaki z "Dwójeczki" i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 chcą spędzać zimę na wspólnych spotkaniach czytelniczych. Pierwsze mają już za sobą.

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach czytanie dzieciom jest czynnością codzienną i bardzo lubianą, ponieważ "Dwójeczka” od lat z powodzeniem realizuje kampanię Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytając dzieciom wspierają zdrowie emocjonalne, umysłowe i moralne. Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz uczy uważnego słuchania.

21 grudnia, w pierwszym dniu zimy, spotkaniem w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 przedszkolaki z "Dwójeczki” zapoczątkowały nową formę akcji "Zima z książką”.

Z założenia spotkania w ramach tej akcji to spotkania czytelnicze "z małym co nieco” – np. aromatyczną herbatą z konfiturą malinową i domowymi wypiekami. Podczas spotkania uczniowie ze szkolnego Klubu Miłośników Książek (tak się składa byli wychowankowie bartoszyckiej "Dwójeczki”) czytali przedszkolakom niektóre baśnie, wybrane przez siebie ze zbioru "24 baśnie przed nastaniem Wigilii”.

Po wysłuchaniu między innymi "Legendy o pierwszym bożonarodzeniowym drzewku” przyszedł czas na słodki poczęstunek: domowe pierniczki z herbatką cytrynową. Miłe spotkania czytelnicze "z małym co nieco” będą organizowane również w styczniu i w lutym zarówno w szkole jak i w przedszkolu.

Urszula Kaczyńska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: artykuł

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages