Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Szkolny konkurs czytelniczy o twórczości Brzechwy i Tuwima

2016-12-13 10:00:07 (ost. akt: 2016-12-13 10:08:57)

Szkoła podstawowa w Krawczykach przeprowadziła dla uczniów klas II i III konkurs czytelniczy. Oparty był on na twórczości Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

Julian Tuwim i Jan Brzechwa to dwaj znakomici polscy poeci. którzy zasłynęli głównie twórczością dla dzieci. Wszyscy dobrze znamy ich wiersze
i chętnie recytujemy. Sami czytaliśmy je w szkole, uczyliśmy się na pamięć,
a teraz mięliśmy okazję przekazać odrobinę miłości do tych poetów naszym uczniom.

W piątek 9 grudnia br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Krawczykach konkurs czytelniczy, dotyczący twórczości Brzechwy i Tuwima, zorganizowany przez nauczyciela języka polskiego. Miał on na celu zachęcić uczniów do czytelnictwa, zapoznać z twórczością naszych ojczystych literatów oraz rozbudzić wyobraźnię i kreatywność najmłodszych naszych uczniów z klas II-III.

Wśród wiernych kibiców – przedszkolaków - zmagali się oni
z różnorodnymi konkurencjami: układali tytuły wierszy z rozsypanki wyrazowej, przyporządkowywali tytuł wiersza do jego twórcy, na podstawie rekwizytów wymieniali autora i napisany przez niego wiersz, odpowiadali na trudne pytania quizowe.

Dodatkowo uczestniczyli w konkurencji plastycznej polegającej na wykonaniu na czas ilustracji do wylosowanego wiersza. Pomimo presji, uczniowie sprawili się na medal, zaś ich piękne prace zdobią nasz korytarz szkolny.

Nad prawidłowością przebieg konkursu czuwała komisja nauczycielska złożona z wychowawców klasy II i III: Ewy Emilianów i Alicji Andrzejczyk. Cała zabawa została nagrana i będziemy mogli przypominać sobie swoje potyczki przez kolejne lata. Zmagania z poezją Brzechwy i Tuwima podsumowano wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników.

Zdrowa i emocjonująca rywalizacja, połączona z zabawą, przyniesie zapewne owoce w postaci… pobudzenia wyobraźni dziecięcej i wzrostu czytelnictwa.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages