środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców: sprawdź ranking!

2016-12-09 09:43:13 (ost. akt: 2016-12-09 11:10:20)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Za nami tydzień głosowania w 18. plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc. Pora więc opublikować sms-owy ranking.

Tegoroczny plebiscyt ruszył 2 grudnia. Minął więc pierwszy tydzień głosowania, a to dobry czas, by nieco zaostrzyć apetyty i podać pierwszy ranking sms-owy. Od tej pory będzie go można śledzić cały czas, a wyniki jak zwykle pokazywane będą na bieżąco.

Ranking sms-owy plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2016 roku (wyniku aktualizują się na bieżąco)

Zasady głosowania
Kupony

Aby kupon był ważny, muszą być wypełnione wszystkie pozycje. Kupon należy dostarczyć do redakcji "Gońca Bartoszyckiego" do dnia 31 stycznia 2017 roku (g. 15). W przypadku wysłania kuponów pocztą decyduje data na stemplu.

SMS-y
Aby oddać głos w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2016 roku należy wysłać sms o treści gb.nsb.x, gdzie x to numer przypisany każdemu z kandydatów. Głosowanie kończy się 31 stycznia 2017 r. o g. 23.59.
Bramki sms:
1,23 zł brutto (na numer 7148) = 10 punktów,
2,46 zł brutto (na numer 7248) = 30 punktów,
3,69 zł brutto (na numer 73601) = 50 punktów.

Kandydaci
1. Sebastian Archacki (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — uczestnik mistrzostw Europy juniorów, zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego do ME, zwycięzca ogólnopolskich turniejów w Bartoszycach i Łosicach, członek kadry narodowej.

2. Jakub Bach (sporty siłowe/podnoszenie ciężarów, MLKS Siła) — mistrz świata federacji WUAP 16-17 lat w kat. -125 kg w martwym ciągu (rekord Europy i świata), mistrz Polski federacji GPC 16-17 lat w kat. 125 kg, wicemistrz Polski GPC open 16-17 lat w martwym ciągu, zwycięzca zawodów Leinster Open Push/Pull GPC w Irlandii w kat. do 125 kg w martwym ciągu, wicemistrz Polski LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 17, wicemistrz Warmii i Mazur do lat 17.

3. Adam Binięda (rajdy samochodowe, Maximus Rally Team) — pilot rajdowy, który wspólnie z olsztyńskim kierowcą Sebastianem Chrzanowskim zajęli trzecie miejsce w Szutrowym Pucharze Polski.

4. Urszula Bobel (siatkówka, UKS Olimp) — wyróżniająca się zawodniczka drużyny grającej w tym sezonie w lidze wojewódzkiej młodziczek, uczestniczka Turnieju Nadziei Olimpijskich w kadrą województwa, powoływana do kadry regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

5. Tymoteusz Borysiuk (piłka ręczna, MDK Bartoszyce) — zawodnik najstarszej grupy reprezentującej klub. Czołowy zawodnik i strzelec zespołu młodzika, która prowadzi w lidze wojewódzkiej bez porażki.

6. Maciej Ciżowski (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — mistrz Polski szkółek kolarskich ze startu wspólnego, 3. miejsce w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich (jazda indywidualna na czas), 1. miejsce w wyścigu MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko, 4. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur szkółek kolarskich w kryterium ulicznym im. Pawła Ewerta.

7. Oliwia Daszkiewicz (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — 6. miejsce w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich ze startu wspólnego, 1. miejsce w wyścigu MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko, 1. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur szkółek kolarskich w kryterium ulicznym im. Pawła Ewerta, 1. miejsce w międzynarodowym wyścigu kolarskim o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisła, 2. miejsce w szosowym wyścigu szkółek o Puchar Wójta Gminy Ełk.

8. Kacper Habiński (piłka ręczna, MDK Bartoszyce) — czołowy zawodnik, która w maju 2016 r. zdobyła 7. miejsce w mistrzostwach Polski, pokonując po drodze znane drużyny m.in. z Płocka, Kwidzyna, Gdańska czy Legnicy. W sezonie 2016/17 zawodnik drużyny młodzików, która bez porażki prowadzi w lidze wojewódzkiej.

9. Maciej Kaczmarczyk (jeździectwo, Klub Jeździecki Kaczmarczyk) — wicemistrz Warmii i Mazur juniorów młodszych, 4. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur juniorów, 3. miejsce w halowym Pucharze Warmii i Mazur juniorów, zwycięzca finału małej rundy podczas ogólnopolskich zawodów w Dąbrówce Małej, 10. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

10. Maciej Kadziewicz (piłka nożna, MBKS Victoria) — podstawowy obrońca drużyny seniorów występującej w klasie okręgowej.

11. Dominik Kozera (piłka nożna Legia-Bart) — regularnie powoływany do kadry województwa do lat 12, zaproszony na testy do Widzewa Łódź.

12. Agnieszka Krauze (piłka nożna, MBKS Victoria) — filar zespołu grającego w III lidze, bardzo waleczna, najwięcej zdobytych bramek w rundzie jesiennej.

13. Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, KS Valider) — 11. miejsce w mistrzostwach Polski żeglarzy z niepełnosprawnością, 2. miejsce w pierwszej edycji oraz 6. w drugiej edycji XIII Pucharu Polski żeglarzy niepełnosprawnych, 3. miejsce w ogólnej punktacji XIII Pucharu Polski, 5. miejsce w regatach morskich SailBookCup 2016 w klasie ORC1.

14. Michał Kuźniak (taekwondo/kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — zwycięzca Pucharu Europy, Pucharu Pomorza (w dwóch kategoriach) oraz otwartych mistrzostw Litwy w kickboxingu, zwycięzca otwartego Pucharu Warmii i Mazur w taekwondo, trzecie miejsca podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w taekwondo oraz otwartych mistrzostw Polski sztuk walki.

15. Sebastian Kuźniak (taekwondo/kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — zwycięzca Pucharu Europy oraz Pucharu Pomorza w kickboxingu, drugie i trzecie miejsca w otwartym Pucharze Warmii i Mazur w taekwondo, drugie miejsca w otwartych mistrzostwach Polski sztuk walki oraz mistrzostwach Polski północnej, trzecie miejsca w Grand Prix Polski w taekwondo oraz otwartych mistrzostwach Litwy w kickboxingu.

16. Aleksandra Lewandowska (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka) — 2. miejsce w rozgrywkach ligi wojewódzkiej dziewcząt, 2. miejsce podczas finału Pucharu Prezesa ZPRP dziewcząt, udział w ogólnopolskich turniejach w Ryjewie, Gardei, Elblągu, Mikołajkach, kapitan drużyny.

17. Adrianna Mrówka (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — uczestniczka mistrzostw Europy młodzieżowców, wicemistrzyni i brązowa medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w walkach, 3. miejsce podczas międzynarodowego turnieju w Chorwacji, zwyciężczyni turnieju challenger seniorek, zwyciężczyni turnieju kwalifikacyjnego do ME, ćwierćfinalistka MP seniorów, wicemistrzyni makroregionu wschodniego, członkini kadry narodowej.

18. Norbert Nowicki (motoparalotniarstwo) — członek kadry narodowej, w 2016 roku został mistrzem Polski, zajmował czołowe miejsca w wielu zawodach ligowych w kraju.

19. Dawid Pażuś (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — mistrz Europy kadetów w walkach, zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego do ME, zwycięzca ogólnopolskiego turnieju w Bartoszycach, zwycięzca regionalnych turniejów w Korszach i Sępopolu, 2. miejsce w ogólnopolskim turnieju w Łosicach, członek kadry narodowej.

20. Patryk Pieczułajtis (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka) — 13. miejsce na 100 m w mistrzostwach Polski młodzików, 4. miejsce na 100 m podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, członek kadry województwa W-MZLA.

21. Oliwia Połujańska (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka) — 10. miejsce na 600 m w mistrzostwach Polski młodzików, 1. miejsce na 1500 m podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych, członkini kadry województwa W-MZLA.

22. Oliwia Rabczuk (siatkówka, UKS Olimp) — powoływana do kadry regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w kręgu zainteresowań trenerów kadry województwa przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2017 roku.

23. Katarzyna Rutkowska (taekwondo, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów, wygrała międzywojewódzkie mistrzostwa taekwondo w Ciechanowie (układy formalne) oraz była trzecia w walkach, wygrała międzywojewódzkie mistrzostwa juniorów młodszych w walkach i układach w Bezledach.

24. Oliwia Rybicka (siatkówka, UKS Olimp) — powoływana do kadry regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w kręgu zainteresowań trenerów kadry województwa przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2017 roku.

25. Krystian Sikorski (triathlon/kolarstwo, BKK Rant) — drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Elemental Tri Series na dystansie olimpijskim w kat. M18 (zwycięzca zawodów w Białymstoku, trzecie miejsca w Blachowni i Augustowie), wygrał etap Mazury MTB w kat. HM2 i był drugi w open, w tym samym cyklu zajął także 2. miejsce, a 3. open, podczas innego etapu.

26. Piotr Sobierajski (kolarstwo, BKK Rant) — zwycięzca klasyfikacji generalnej kat. PM4 zawodów Mazury MTB (trzykrotnie wygrywał etapy, raz był drugi), 3. miejsce w mastersach podczas amatorskiego wyścigu cross country w Lidzbarku Warmińskim, drugie miejsce w mastersach podczas wyścigu amatorów II Grand Prix Olsztyna XCO.

27. Mateusz Stapel (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — 3. miejsce w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich (jazda indywidualna na czas), 2. miejsce w mistrzostwach Warmii i Mazur szkółek kolarskich w kryterium ulicznym im. Pawła Ewerta, 2. miejsce w międzynarodowym wyścigu o puchar senatora RP Jerzego Wcisła.

28. Elżbieta Świątek (kolarstwo, BKK Rant) — wygrała klasyfikację generalną kategorii HK4 zawodów Mazury MTB (najszybsza w czterech etapach), była druga w klasyfikacji open, 2. miejsce w kat. Fit K5 Maratonów Kresowych, 3. miejsce w kat. K-2 na trasie mini w III Pasłęckim MTB Marathon.

29. Jakub Tokarz (piłka ręczna, MDK Bartoszyce) — kapitan i czołowy zawodnik drużyny, która wygrała w sezonie 2015/16 Pozytywną Ligę Piłki Ręcznej — nieoficjalne mistrzostwa województwa piątych klas (najlepszy strzelec ligi) oraz zespołu, który prowadzi w lidze wojewódzkiej (2004 i młodsi) w sezonie 2016/17.

30. Kacper Tymcio (piłka nożna, MBKS Victoria) — kapitan juniorów młodszych, wartościowy i bramkostrzelny zawodnik robiący stałe postępy.

31. Jędrzej Żuralski (sporty motocyklowe, KM Wiraż) — zawodnik rywalizujący w wyścigach supermoto (tor+teren). Wicemistrz Polski, wicemistrz Litwy, z kadrą narodową uczestnik drużynowych mistrzostw świata, gdzie Polacy zajęli 14. miejsce — najlepsze w historii dotychczasowych startów.

Regulamin plebiscytu znajduje się na stronie gazetaolsztynska.pl.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages