Pięć szkół wzięło udział w tegorocznym Mikołajkowym Show Sportowym

2016-12-07 09:43:07(ost. akt: 2016-12-07 09:50:50)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

W hali przy SP nr 7 w Bartoszycach odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Show Sportowego. Klasyfikację końcową wygrali gospodarze zawodów.
Mikołajkowe Show Sportowe to zawody sportowo-rekreacyjne dla uczniów klas I-III ze szkół podstawowych. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, ostatecznie udział wzięło pięć (nie dojechało Dzietrzychowo).

Zwyciężyli reprezentanci SP nr 7 w Bartoszycach (23 pkt), którzy wyprzedzili bartoszycką "Czwórkę" (20 pkt).

Dogrywka musiała wyłonić szkołę, która miała zająć trzecie miejsce. W niej poszczęściło się uczniom SP nr 1 w Bartoszycach, którzy pokonali zawodników z SP nr 8. Piąte miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach.

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali medale, a każda szkoła dodatkowo puchar. Pojawił się także Święty Mikołaj, który rozdawał słodkie upominki. Dekoracji dokonywał m.in. burmistrz Piotr Petrykowski, co dla dzieci było sporym przeżyciem.

Organizatorem zawodów był Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerami Urząd Miasta Bartoszyce oraz SP nr 7 w Bartoszycach.