Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Osiem osób odpowie za nakłanianie do oszustw i wyłudzenia

2016-12-01 14:51:14 (ost. akt: 2016-12-01 14:54:58)

Policjanci aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko ośmiu podejrzanym o nakłanianie do oszustw i wyłudzenia. W gronie podejrzanych są dwie kobiety i sześciu mężczyzn, którzy odpowiedzą łącznie za 30 przestępstw.

Kryminalni z Bartoszyc aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko ośmiu osobom podejrzanym o nakłanianie do oszustw i wyłudzeń na terenie Bartoszyc.

Dwie kobiety i pięciu mężczyzn w wieku 20 - 48 lat podając się za inne osoby, wprowadzali w błąd sprzedawców sklepów twierdząc, że otrzymali stypendium socjalne, na zakup towaru, który wybrali.

Na tej podstawie sprzedawcy wystawiali faktury, które następnie były potwierdzane podrobioną pieczątką.

Łupem sprawców padły oryginalna odzież i obuwie sportowe oraz sprzęt sportowy i tablety. Straty, o których zawiadomili pokrzywdzeni oszacowano na łączną kwotę około 20 tys. złotych.

Analizując szczegółowo sposób działania sprawców kryminalni podejrzewali, że za wszystkie zdarzenia odpowiedzialne są te same osoby. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie tych osób.

Pomysłodawcą i inicjatorem wyłudzeń był 30-latek. Mężczyzna usłyszał łącznie 12 zarzutów nakłaniania innych osób do wyłudzenia towaru na podstawie nieprawdziwego poświadczenia.

Pozostałe osoby odpowiedzą za wyłudzenia. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności odzyskali część wyłudzonych towarów o wartości około 6 500 zł.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

mł. asp. Beata Patecka
KPP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages