Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Podczas akcji Nasza Krew - Nasza Ojczyzna w Bartoszycach pobrano 18 litrów krwi

2016-12-01 08:26:56 (ost. akt: 2016-12-01 08:36:36)
Mundurowi oddali krew.

Mundurowi oddali krew.

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Przedstawiciele wszystkich służb mundurowych 25 listopada w Bartoszycach oddali 18 litrów krwi w ramach akcji Nasza Krew - Nasza Ojczyzna. W regionie oddano ponad 122 litry krwi.

Wzorem lat ubiegłych, także w tym roku Kluby HDK w Bartoszycach postanowiły wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Nasza Krew - Nasza Ojczyzna. Ma ona na celu, oprócz popularyzacji honorowego dawstwa krwi i dawstwa szpiku, uczczenie Święta Niepodległości.

25 listopada we wszystkich Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie krew była zbierana właśnie na ten cel. Dzięki 275 krwiodawcom z 310 osób które tego dnia zgłaszały się aby oddać krew, zebrano łącznie 122,415 litra krwi. Dodatkowo 12 osób oddało 7,2 litra osocza a 5 osób oddało 3 litry płytek krwi.

W Bartoszycach akcję zorganizował Klub HDK "Na Granicy" przy Zarządzie Rejonowym PCK w Bartoszycach wspólnie z Klubem HDK przy 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej oraz Klubem HDK przy OSP w Kamińsku.

Oprócz funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, żołnierzy z 20 BBZ, strażaków z OSP w Kamińsku i OSP w Lipicy tego dnia mogliśmy liczyć również na funkcjonariuszy z Oddziału Celnego w Bezledach, strażaków z PSP w Bartoszycach, funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Kamińsku oraz Aresztu Śledczego w Bartoszycach.

Na 44 osoby, które przyszły do punktu krwiodawstwa w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach, 40 osób po wstępnych badaniach lekarskich zostało dopuszczonych do oddania krwi, dzięki czemu zebrano 18 litrów życiodajnego płynu.

Dodatkowo, została przeprowadzona zbiórka czekolad i innych słodkości (łącznie zebrano ponad 100 sztuk różnego rodzaju czekolad i wafelków), które Klub HDK "Na Granicy" dołączy do paczek, jakie zostaną na Święta Bożego Narodzenia rozdane dzieciom z miejscowości przygranicznych, pochodzących z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Patronat honorowy nad akcja Nasza Krew - Nasza Ojczyzna w naszym regionie objęli: dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, pani Grażyna Kula oraz Zarząd Oddziałowy Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w Kętrzynie.

Za udział wszystkich krwiodawców w naszej akcji serdecznie dziękujemy!

Marcin GrobelnyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prezes M #2125032 | 79.185.*.* 1 gru 2016 18:28

    Dziękuję wszystkim za przybycie i za podzielenie się odrobiną "siebie". Jesteście WIELCY!!! Zapraszam na kolejne akcje!!! :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages