Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Stworzyli uczniom szkoły w Żydowie czytelniczy ogródek

2016-11-28 15:32:17 (ost. akt: 2016-11-28 15:35:33)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" powiedziała nasza noblistka Wisława Szymborska.

Kierując się tą myślą, bibliotekarka E. Hadała wraz z nauczycielem prowadzącym zajęcia świetlicowe E. Kubiszewską przygotowały dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie ogródek czytelniczy.

Jest to miejsce wzorowane na ogródku kawiarnianym. Przed wejściem do biblioteki ustawiono wygodne pufy oraz maleńki regalik, na którym wyeksponowano nie tylko czasopisma dla dzieci. Uczniowie mogą tu spotkać się z książką na jedną lub kilka przerw, obejrzeć wykonane przez koleżanki i kolegów albumy o różnorodnej tematyce, poczytać komiksy albo przypomnieć wiadomości potrzebne na nadchodzącą lekcję. Niektórzy pozostają tutaj chętnie wraz z wypożyczoną w bibliotece lekturą.

Ogrodzone płotkiem z pięknymi kwiatami miejsce kusi dzieci, które czasami przychodzą tu po prostu pogadać, a jeśli przy okazji wezmą do ręki słowo drukowane to duży sukces. W czasach, kiedy czytane książek nie jawi się jako atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu ważna jest każda chwila spędzona z książką lub czasopismem. A korzyści wynikających z takiego kontaktu nie trzeba nikomu tłumaczyć.

E. Hadała

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages