Dwóch naszych zawodników wygrało Profesjonalną Ligę Taekwondo

2016-11-28 15:13:29(ost. akt: 2016-11-28 15:22:49)
Bartoszycka Szkoła Taekwondo czwarta drużynowo, ale jej zawodnicy Michał Kasprowicz i Kacper Czaplicki wygrali punktację generalną w swoich kategoriach wiekowych tegorocznej Profesjonalnej Ligi Taekwondo.
Finałowy turniej Profesjonalnej Ligi Taekwon-do w sezonie 2016 odbył się w hali w Bezledach. Był to już trzeci sezon i 9. turniej rywalizacji PLT, w której biorą udział zaprzyjaźnione kluby z woj. podlaskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Finałowe zawody skupiły na starcie ponad dwustu zawodników w najmłodszych kategoriach wiekowych. W rywalizacji sportowej brali udział kadeci młodsi (dzieci w wieku 7-8 kat), kadeci starsi (9-10 lat), młodzicy (11-12 lat) oraz juniorzy.

Klasyfikację drużynową wygrał AN-DO Pruszcz Gdański, który wyprzedził ekipę Lotosu Jabłonna i CSA Dąbrowę Białostocką. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Bartoszycka Szkoła Taekwondo, która w porównaniu z poprzednimi dwoma latami spadła o jedną pozycję.

Zawodnicy BSTKD wygrali dwie kategorie wiekowe. W kadetach starszych najlepszy okazał się Michał Kasprowicz, w rywalizacji juniorów zwyciężył Kacper Czaplicki. Ten drugi zwyciężał we wszystkich dotychczasowych klasyfikacjach końcowych PLTKD. Poprzednio był dwukrotnie najlepszy w młodzikach.

"Wszystkim startującym zawodnikom wielkie gratulacje i słowa uznania za wysiłek treningowy, motywację do samodoskonalenia. Wielkie dzięki dla sędziów, rodziców i wszystkich, którzy przyczyniają się do tego iż sportowa uczta pod hasłem Profesjonalna Liga Taekwon-do może się rozwijać i spełniać swoją misję i przeznaczenie.

Nie ma nic wspanialszego jak radość i uśmiech dziecka po wygraniu walki, zdobyciu medalu czy spełnieniu swoich sportowych marzeń. I po to jesteśmy" napisano po ostatnich zawodach na stronie PLTKD na jednym z portali społecznościowych.