Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

"Nie przechodź obok mnie" - recital Krystyny Świąteckiej

2016-11-24 08:01:44 (ost. akt: 2016-11-24 08:02:37)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom Kultury

Krystyna Świątecka – wokalistka związana z zespołem Czerwony Tulipan wystąpi w Bartoszyckim Domu Kultury!

Zapraszamy serdecznie 4 grudnia o godz. 18:00 na wyjątkowy koncert. Wstęp wolny!

Zapraszamy Państwa na nastrojowy recital Krystyny Świąteckiej – wokalistki związanej z zespołem Czerwony Tulipan. Krysię można także „spotkać” na trasie koncertowej Artura Andrusa „Myśliwiecka”.

Krysia o swoim recitalu: "Śpiewam piosenki. Piosenki poetyckie. Zawsze "wychodzę" od słowa. Śpiewam o sprawach dla mnie ważnych, o tym, co czuję, o tym, jak postrzegam świat, o swych tęsknotach, marzeniach. Ale też o sprawach bolesnych i trudnych; rozczarowaniach, rozstaniach, bólu. Po prostu śpiewam siebie. Recital nosi tytuł „Nie przechodź obok mnie”. Są w nim wiersze m. innymi Haliny Poświatowskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, ale i mniej znanych, takich jak Mariola Platte, czy Tolek Muracki. Chcę ludzi wzruszać i przypomnieć o tym, że są wrażliwi i piękni."


Recital „Nie przechodź obok mnie” powstał w wyniku twórczego spotkania Krysi z Marcinem Stanczewskim. To nastrojowa kompilacja utworów starych i nowych w wyjątkowych aranżacjach Marcina.

Krystyna Anielska debiutowała w 1976 jako studentka w zespole Niebo. W 1981 roku stworzyła własny zespół Krystyna Świątecka, z którym w 1983 roku zdobyła Grand Prix Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie.

Występowała jako wokalistka z zespołem Czerwony Tulipan, który powstał w 1985 roku. W roku 1987 została laureatką nagrody ZASP-u za osobowość sceniczną, a spektakl Taniec życia, z którym wystąpiła w konkursie otrzymał nagrodę za muzykę.

bdk
Polub nas na Facebooku:

Źródło: bdk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages