Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Odwiedzili niepełnosprawnych i wzięli udział w zajęciach

2016-11-23 07:11:50 (ost. akt: 2016-11-23 07:16:06)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

Drugoklasiści Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki odwiedzili Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych w Bartoszycach. Wizyta miała na celu poznanie pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz uczestnictwo w warsztatach terapii zajęciowej.

Pani kierownik Jolanta Warmachowska zapoznała uczniów z pracą Stowarzyszenia. Opowiedziała jak wygląda dzień osób dorosłych z różnymi deficytami niepełnosprawności. Następnie dzieci zwiedziły pracownie, w jakich odbywają się różne zajęcia dla osób niepełnosprawnych.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła pracownia rehabilitacyjna, warsztat stolarski, a także pracownia artystyczna. W tej ostatniej dzieci wykonywały piękne gliniane talerzyki w kształtach jesiennych liści, a wszelkich instrukcji udzielała pani Katarzyna Kaliczyńska. Podczas zajęć zapoznały się również z procesem powstawania naczyń z gliny.

Warsztaty były niezwykle ciekawe. Mali uczestnicy uważnie słuchali, byli przejęci i skupieni i z zaangażowaniem wykonywali postawione zadania. . Zajęcia kształciły wyobraźnię uczniów, zdolności manualne, ekspresję plastyczną. Były również wspaniałą przygodę artystyczną.

Za ciepłe przyjęcie i okazaną cierpliwość podczas absorbującej i niecodziennej pracy związanej z powstawaniem glinianych arcydzieł gorąco dziękujemy!

Uczniowie i nauczyciele (LM)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages