Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Tydzień Humanistyczny w gimnazjum w Kinkajmach

2016-11-22 07:44:46 (ost. akt: 2016-11-22 07:49:53)

Autor zdjęcia: archiwum gimnazjum

Szereg różnorodnych przedsięwzięć mają za sobą uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Kinkajmach. W szkole obchodzono Tydzień Humanistyczny. Zaczął się od dyktanda a skończył widowiskiem z okazji Święta Niepodległości.

4 listopada 2016 r. rozpoczęliśmy w naszym gimnazjum działania zaplanowane w ramach obchodów Tygodnia Humanistycznego. Zaczęliśmy od ogólnoszkolnego dyktanda, które wyłoniło Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2016/2017. Została nim uczennica klasy III b – Maria Miecznik.

Tego samego dnia wysłuchaliśmy koncertu muzycznego pn. "Ojczyzna i muzyka”. W poniedziałek dwanaścioro uczniów razem z p. Ewą Trzcińską wzięło udział w spotkaniu autorskim z prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem, prof. Jolantą Sztachelską – znawcami życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

Następnie młodzież udała się do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie, aby obejrzeć wystawę fotosów pt. „Bohaterowie Sienkiewicza”.

8 listopada 2016 r. uczniowie w naszej szkole zaprezentowali w różnych formach treść sześciu legend bartoszyckich.

Potem przedstawiciele wszystkich klas przystąpili do konkursu wiedzy o Warmii, który przygotowała p. Ewa Trzcińska.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy III b, drugie miejsce – uczniowie z klasy III a, trzecie miejsce – uczniowie z klasy I a.

W ramach obchodów Tygodnia Humanistycznego nauczyciele języków obcych prowadzili lekcje realioznawcze. Wszyscy uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych przygotowanym przez p. Darię Daćko, w którym Julia Taranowicz (kl. II a) zajęła pierwsze miejsce, Maria Miecznik (kl. III b) – drugie miejsce, Natalia Sturlis (kl. III a) – trzecie miejsce.

10 listopada 2016 r. trzynaścioro gimnazjalistów przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, której wyniki poznamy w późniejszym terminie.

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy III a zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Izabeli Kuźniak.

Gimnazjaliści, aby uczcić dzień 11 listopada, wykonali plakaty i hasła związane z walką Polaków o odzyskanie niepodległości. Na zakończenie apelu uczniowie wszystkich klas zaśpiewali pieśni patriotyczne, których wykonanie na ten dzień mieli przygotować.

Urszula Bekiesza, Ewa TrzcińskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages