Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wojciechach

2016-11-18 08:44:19 (ost. akt: 2016-11-18 08:48:50)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości.

W tym roku 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę obchodziliśmy szczególnie uroczyście.

Jako gospodarz gminnych obchodów Święta Niepodległości gościliśmy w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Wojciechach najważniejszych przedstawicieli samorządu gminnego z panią Jadwigą Gut na czele, dyrektorów szkół, przedstawicieli służb mundurowych oraz poczty sztandarowe wszystkich szkół gminy Bartoszyce.

Uroczystą mszę świętą koncelebrował ks. infułat Adolf Setlak. Poprzedził ją montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pani Teresy Bryły.

Na tle zniewolonej przez zaborców Polski przesuwały się obrazy z długiej i trudnej drogi Polaków do wolności. Wiara w zwycięstwo, patriotyzm przyczyniły się do tego, że po 123 latach niewoli stała się niepodległym państwem. Zrzuciła kajdany i przybrała biało-czerwone barwy . Od 98 lat jest na mapie, bo "Jeszcze polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” - wzruszały słowa głośno rozbrzmiewającego hymnu.

Kolejna, niezwykła lekcja historii, lekcja patriotyzmu za nami. Co z niej zostanie w naszej pamięci, czas pokaże. Ja na pewno zapamiętam podniosły charakter tego święta, piękne interpretacje tekstów mówionych i śpiewanych oraz symboliczną Polskę z biało-czerwoną koroną na głowie.

Danuta Fijoł


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages